سارا کاکانژاد

Poster
Biography
Video
Products
سنجاقکها همیشه دو به دو بر روی نیزارها و برکه ها از این سو به آن سو پرواز می کنند. در واقع همیشه در بازی و شور و شعف هستند با دیده آنها انسان ناخودآگاه شاد و سرخوش می شود. استفاده ی مینیمال از آناتومی پیچیده سنجاقک ها در این اثر به نوعی هیجان بازی کودک درون را به نمایش می گذارد.
انار میوه ایست که در فرهنگ ایران از اهمیت خاصی برخوردار می باشد بطوریکه تبدیل به سنبل شب یلدا شده است.
استفاده از یاقوت قرمز در دل انار بعنوان دانه و در تاج انار بعنوان گل انار این اثر را تبدیل به قطعه جواهری با اصالت ایرانی کرده است
جنگندگی، ظرافت، ذکاوت و جسارت با خطوطی سنگین و تیز در عین حال زیبا و فریبنده در اینکار به نمایش درآمده است تا نمایانگر شجاعت اولین پهلوان زن ایران زمین باشد.
انار میوه ایست که در فرهنگ ایران از اهمیت خاصی برخوردار می باشد بطوریکه تبدیل به سنبل شب یلدا شده است. استفاده از یاقوت قرمز در دل انار بعنوان دانه و در تاج انار بعنوان گل انار این اثر را تبدیل به قطعه جواهری با اصالت ایرانی کرده است
جنگندگی، ظرافت، ذکاوت و جسارت با خطوطی سنگین و تیز در عین حال زیبا و فریبنده در اینکار به نمایش درآمده است تا نمایانگر شجاعت اولین پهلوان زن ایران زمین باشد.
انار میوه ایست که در فرهنگ ایران از اهمیت خاصی برخوردار می باشد بطوریکه تبدیل به سنبل شب یلدا شده است. استفاده از یاقوت قرمز در دل انار بعنوان دانه و در تاج انار بعنوان گل انار این اثر را تبدیل به قطعه جواهری با اصالت ایرانی کرده است
آذربُرزین مهر نام یکی از سه آتشکده ی باستانی پیش از اسلام در دوره ساسانیان بر فراز کوه ریوند خراسان و مخصوص کشاورزان بوده است. در این اثر از فرم دانه ی غلات و برگ گیاهان بیشتر استفاده شده است و رنگ سبز تورمالین حکایت از سبزی و آبادانی خلق شده به دست کشاورزان است.

میسان، ستاره ای درخشنده در صورت فلکی جوزا ست. رشته ای از برلیانهای درخشان، از سنگ خاص تورمالین که بیشتر شبیه سنگهای آسمانیست محافظت می کنند.

تورمالین استفاده شده در این اثر به دلیل خطوط طبیعی درون خود بسیار بسیار منحصربفرد بوده و هرگز مشابه آن پیدا نخواهد شد. لذا شایسته است که در کمربندی الماس نشان نگهداری و محافظت شود.

قطرات بزرگ و کوچک باران وقتی فرود می آیند زمزمهای دلچسب و روح انگیز سرمیدهند که دل هر شنونده ای را با خود می برد. هر قطره با خود آبادانی و زندگی و شادی به ارمغان میآورد. نگاه کردن به قطرات نامتقارن و جواهرنشان این انگشتر خاطرهای خوشآیند از باران بهاری در دلها زنده می کند.
رودابه دخترک زیباروی مهراب کابلی که دل به عشق زال دستان سپرده پس از کشمکشهای فراوان به کام دل می رسد و آبستن رستم می شود. در این انگشتر رودابه در مقام ملکه ای زیبا و جواهرنشان، آبستن رستمی است از جوهر زال با طالعی بلند.
تانسو به معنی شبنم صبحگاهیست. سری آویزهای کریسمس همه برگرفته از شکل هندسی و واقعی دانه های برف میباشند
هر کجا هستم باشم آسمان مال من است

پنجره ، فکر، هوا، عشق، زمین مال من است.
فیروزبخت: (یروز بخت) آنکه بخت با او موافق است. موفق. کامیاب و پیروز

آبان: نام ایزد نگهبان آب در آیین زرتشتی آب مایهی حیات و آبادنیست و در فرهنگ ما از اهمیت خاصی برخوردار است.

در این آویز عنصر آب (یکی از چهار عنصر اصلی طبیعت) در قالب سه عنصر دیگر در حالتی نامتقارن، شرایطی امن و متوازن برای انسان (موجودی با ۵ حس(۵ الماس)) بوجود آورده است.

فیروزبخت: (یروز بخت) آنکه بخت با او موافق است. موفق. کامیاب و پیروز
پینار به معنی چشمه سنگ توپاز در قلب آویز به مثابهی چشمهای جوشان طراوت و پاکی به اطراف خود هدیه می دهد.
آبشار طلایی نام گلی است بدون خار با برگهای همیشه سبز که تنها در اردیبهشت ماه گل می دهد. گلها بنا به ماهیت لطیف و زیبا خود همواره بهترین منبع الهام برای آثار هنری و زینتی هستند و دو خصیصه ی متفاوت این گل آن را تبدیل به بهترین هدیه برای آنکه دوستش داریم می کند.

آگرین به معنای آتشین، آذرین (در کردی) و کنایه از آدم بسیار شجاع و پرکار است.

تنها انسان شجاع با اراده ای آهنین می تواند به پشتوانه ی خودآگاهی و خودشناسی، همچون پروانه از پیله ی خود دوباره متولد شود و در فضایی به ظاهر ناموزون و نامتقارن در تعادل قرار گیرد

عشق جانان، آتش است و جان من پروانه ای
منتش بر جان من ، کز عشق او جانم بسوخت
بی پروایی پروانه در راه وصال شمع همیشه مورد توجه شعرا و هنرمندان بوده و هست. 
من خراب نگه نرگس شهلای توام
بیخود از بادهی جام و می مینای توام 
ظرافت و لطافت گلها همیشه منبع الهامی برای خلق زیباییهاست
در این انگشتر ساخت گلبرگها نیازمند ظرافت در طراحی و دقت در اجراست و به نوعی در این اثر قدرت و توانمندی اجرایی به نمایش درآمده است 
شاخه ی درخت زیتون
سمبل صلح و آرامش با رنگ سفید بهترین نشانه برای آنانکه به دنبال صلح و امنیت و آسایش هستند
هارمونی، نظم، تقارن و توازن از خصوصیات شعر، معماری و هنر ایرانی- اسلامی است که به وضوح در آثار هنرمندان ایرانی دیده می شود.
 در آویز خاتم با الهام از صنایع دستی و کاشیکاری بناهای تاریخی اصفهان، خطوط اسلیمی زرین بر دل سنگ سیاه اونیکس قرار گرفته است.
مدل آفتاب به شکلی طراحی و ساخته شده است که با وجود عدم استفاده از جواهر و سنگهای قیمتی، درخشش و جذابیت خاصی دارد.
 استفاده از خطوط اسلیمی که مشخصه ی اصلی هنر ایرانیست به این مدل هویتی خاص می بخشد.
آتوسا نام دختر کوروش و مادر خشایارشاه بوده و از قدرتمندترین و موفق ترین شهبانوهای ایران باستان به حساب می آید. در لغت به معنای خوش اندام و در ادبیات باستان به معنای درخشان و تابان است.
در این اثر سنگ آتشین گارنت با نشستن بر بلندای زبانه های آتش مقتدرانه آن را کنترل و شعله ها و شراره های آتش را به پایین هدایت می کند و مطمئن بر سینه می نشیند