آشنایی با سنگ ها

سنگ آمیتیست در زیورآلات + خواص سنگ آمیتیست

انگشتر نقره و امیتیست ارامش بر دست مدل ژیار

یکی از جذاب‌ترین سنگ‌هایی که در زیورآلات و جواهرات مختلف مانند: انگشتر، گردنبند، دستبند و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد “سنگ آمیتیست” است. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد سنگ آمیتیست این است که “رنگ آن بنفش” است؛ البته بنفش بودن این سنگ نشانه‌ای بر اصل یا تقلبی بودن آن نیست.

یکی از انواع کانی کوارتز “سنگ آمیتیست” است. سنگ آمیتیست یکی از سنگ‌ها و جواهراتی است که می‌توان در نقاط مختلف آن را پیدا کرد. این سنگ به دلیل جذابیت‌ها و ویژگی‌هایی که از لحاظ رنگی دارد همیشه مورد توجه بوده و محدوده رنگی آن از صورتی تا بنفش قابل تغییر است. شاید شما سنگ آمیتیست را با نام چاکرای تاج نیز شنیده باشید؛ دلیل این نام می‌تواند به این علت باشد که برخی از افراد این سنگ را به‌عنوان نمادی از انرژی، عشق و قدرت می‌دانند.

برخی از افراد معتقد هستند که زمانی که مردم از این سنگ در قالب انگشتر، دستبند، گوشواره، گردنبند و غیره استفاده می‌کنند از خواص و ویژگی‌های آن نیز بهره می‌برند. البته لازم نیست که شما حتماً در قالب زیورآلات از این سنگ استفاده کنید؛ بلکه می‌توانید به‌عنوان تزیین در منزل، اتاق، محل کار یا حتی در لباس‌های خود آن را داشته باشید.

در ادامه این مقاله قصد داریم در خصوص سنگ آمیتیست، استفاده از آن در زیورآلات خاص و ویژگی‌هایی که دارد اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم؛ پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

خرید انگشتر نقره

سنگ آمیتیست و ویژگی‌های منحصر به فرد کننده آن

شاید یکی از ویژگی‌های متمایز کننده سنگ آمیتیست که باعث شده خیلی از افراد آن را از همین طریق بشناسند رنگ زیبا و بنفش آن باشد.

یکی از اعتقادات جالبی که در خصوص سنگ آمیتیست وجود دارد این است که برخی آن را از لحاظ معنایی به معنای “ضد مستی” نمی‌دانند؛ دلیل این اعتقاد و تصور آن‌ها این است که اگر فردی از این سنگ در قالب دستبند نقره یا گردنبند نقره استفاده کند، دچار مستی نمی‌شود.

اعتقادات و تصورات مختلفی در خصوص سنگ آمیتیست وجود دارد و به دلیل قدمت زیاد و خصوصیاتی که دارد از زمان‌های گذشته مورد توجه بوده و امروزه نیز در زیورآلات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یکی از سؤال‌هایی که گاهی اوقات برای برخی از افراد به وجود می‌آید این است که دلیل رنگ سنگ آمیتیست چیست؟ دلیل این رنگ را می‌توان ناخالصی‌های آلومینیوم و آهنی که در این سنگ وجود دارد، دانست.

با توجه به اینکه حوزه رنگی این سنگ می‌تواند متغیر باشد در صورتی که رنگ سنگ آمیتیست بنفش بوده و رگه‌های صورتی رنگ در آن وجود داشته باشد یا رنگ آمیتیست بنفش تیره بوده و رگه‌های قرمز و آبی در آن وجود داشته باشد، جزو گران‌قیمت‌ترین سنگ‌های این دسته محسوب خواهند شد. سنگ آمیتیست می‌تواند رنگ‌بندی متفاوتی داشته باشد. رنگ سبز یکی از رنگ‌های سنگ آمیتیست است اما به دلیل این که اکثر افراد این سنگ را با رنگ بنفش می‌شناسند، رنگ سبز آن معروفیت زیادی ندارد.

خرید نیم ست نقره

کاربردهای مختلف سنگ آمیتیست

احتمالاً برای شما هم این سؤال به وجود آمده است که با توجه به خواص ویژگی‌های سنگ آمیتیست در چه زمینه‌هایی می‌توان از آن استفاده کرد؟ یکی از پرکاربردترین زمینه‌های استفاده از سنگ آمیتیست، استفاده کردن از آن در زیورآلات و جواهرات است.

این سنگ می‌تواند در انگشتر، گردنبند، گوشواره و آویز مورد استفاده قرار بگیرد؛ و جذابیت‌های ویژه و منحصر به فرد خود را داشته باشد. افراد می‌توانند با توجه به زیبایی‌ها و رنگ خیره کننده‌ای که این سنگ دارد از آن به‌عنوان یک شیء زینتی و تزئینی استفاده کنند.

برخی از افراد دوست دارند به دلیل خواص و ویژگی‌های سنگ آمیتیست از آن استفاده کنند اما دیگران آن را نبینند؛ به همین علت این افراد می‌توانند قطعه‌ای از این سنگ را در جیب یا کیف خود بگذارند و آن را همیشه همراه خود داشته باشند. با توجه به اینکه سنگ آمیتیست رنگ زیبا و جذابی دارد می‌توان از آن به‌عنوان یک نماد سلطنتی استفاده کرد یا حتی می‌توان از آن روی تاج‌ها استفاده کرد.

خرید انگشتر

آمیتیس به عنوان سنگ ماه تولد

افراد زیادی هستند که تمایل دارند از سنگ ماه تولد خود استفاده کنند.

سنگ آمیتیست یکی از سنگ‌هایی است که از لحاظ ستاره‌شناسی بیشتر برای متولدین ماه‌های بهمن و اسفند استفاده می‌شود؛ همچنین این سنگ از لحاظ رنگ‌شناسی برای افرادی که متولد دی ماه هستند، نیز استفاده می‌شود. یکی از اعتقادهایی که وجود دارد این است که اگر متولدین هر ماه از سنگ مخصوص به ماه تولد خود استفاده کنند شاهد تأثیرات بیشتری از آن خواهند بود.

یکی از نکاتی که بهتر است به آن اشاره داشته باشیم این است که وقتی ما می‌گوییم یک سنگ برای متولدین یک ماه خاص است، این به آن معنا نیست که صرفاً متولدین همان ماه باید از آن سنگ استفاده کنند؛ بلکه آن سنگ می‌تواند برای افراد دیگر نیز تأثیرات خوبی داشته باشد.

یکی از ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی که سنگ آمیتیست دارد این است که شما می‌توانید برای هدیه دادن از آن استفاده کنید. اگر شما می‌خواهید به شخصی هدیه‌ای دهید که همیشه برای آن به یادگار بماند، می‌توانید زیورآلات یا جواهراتی که دارای سنگ آمیتیست هستند را هدیه دهید؛ همچنین اگر فردی که می‌خواهید به آن هدیه دهید متولد دی، بهمن یا اسفند ماه است می‌توانید با چنین هدیه‌ای او را خیلی سورپرایز کنید.

انگشتر نقره با سنگ بنفش امیتیست

خواص ویژه سنگ آمیتیست و استفاده از آن در زیورآلات

سنگ آمیتیست دارای خواص زیاد و مختلفی است و به همین علت همیشه طرفداران مخصوص به خود را داشته و روز به روز بر محبوبیت آن افزوده شده است. یکی از نکاتی که بهتر است به آن اشاره کوتاهی داشته باشیم، این است که برخی از سنگ‌ها هستند که دارای خواص و ویژگی‌های پزشکی و درمانی هستند؛ اما برخی از آن ویژگی‌ها از لحاظ علمی ثابت شده است یا بالعکس.

در ادامه به برخی از خواص و ویژگی‌های سنگ آمیتیست اشاره خواهیم کرد. در صورت لزوم بهتر است در خصوص صحت بیشتر این خواص در زمینه پزشکی و درمانی تحقیق و بررسی بیشتری داشته باشید.

·        جلوگیری از ریزش مو

یکی از ویژگی‌ها و خواص سنگ آمیتیست، تأثیر آن در جلوگیری از ریزش مو است. یکی از باورهایی که وجود دارد این است که اگر شما از دستبندهایی که دارای سنگ آمیتیست هستند، استفاده کنید و آن را به دست چپ خود انداخته یا از گردن خود آویزان کنید شاهد تأثیر آن خواهید بود. نکته‌ای که حتماً باید به آن دقت داشته باشید این است که این سنگ حتماً اصل باشد.

·        درمان برخی از بیماری‌ها

یکی از اعتقاداتی که در زمینه استفاده از سنگ آمیتیست وجود دارد این است که اگر از گردنبندهای دارای این سنگ استفاده شود؛ این سنگ می‌تواند روی کم خونی تأثیرات خوبی داشته باشد. افرادی که دچار سردرد هستند، می‌توانند از این سنگ استفاده کنند. استفاده از سنگ آمیتیست باعث می‌شود تا حدودی جلوی بی‌خوابی، اضطراب و کابوس گرفته شود. استفاده کردن از سنگ آمیتیست می‌تواند روی استرس، فشارهای عصبی یا مشکلات روحی تأثیر خوب و مثبتی داشته باشد.

·        حس و حال بهتر با استفاده از سنگ آمیتیست

سنگ آمیتیست به دلیل قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی که دارد می‌تواند نیروهایی را در خود ذخیره کند و این نیروهای ذخیره شده می‌توانند باعث تغییرات مثبتی در درون افراد شوند. افراد با استفاده از این سنگ تا حدودی از لحاظ عاطفی، روحی، معنوی و احساسی تأثیرات مثبتی را در خود شاهد خواهند بود. استفاده از سنگ آمیتیست در قالب زیورآلات یا همراه داشتن آن به هرگونه دیگری باعث می‌شود تا اشتیاق و تفکرات معنوی افراد تا حدودی افزایش پیدا کند.

امروزه افراد تا حدودی درگیر تفکرات و انرژی‌های منفی هستند و اکثراً به دنبال راه‌هایی هستند تا بتوانند این افکار و انرژی‌های منفی را از خود دور کنند؛ یکی از خواص سنگ آمیتیست بنفش رنگ این است که می‌تواند تا حدودی به مثبت کردن این انرژی‌های منفی کمک کند.

اگر افراد بتوانند قطعه‌ای از سنگ آمیتیست را در محل کار، اتاق کار یا محل زندگی خود قرار دهند؛ فضا و انرژی‌های محیط تا حدودی مثبت خواهد شد. شاید جالب باشد که بدانید یکی از خواص سنگ آمیتیست این است که افراد آن را به‌عنوان “یک منبع بزرگی از قدرت” می‌دانند؛ آن‌ها معتقد هستند که اگر افراد از این سنگ استفاده کنند، تأثیرات مثبت زیادی را در روح و روان و ذهن خود شاهد خواهند بود.

با توجه به خواص مختلفی که سنگ آمیتیست دارد در زمینه شفابخشی به‌خصوص درمان با رنگ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. خواص و ویژگی‌هایی که در خصوص سنگ آمیتیست گفته شد برای آمیتیست‌هایی است که دارای رنگ بنفش هستند.

·        ترک عادات بد با استفاده از سنگ آمیتیست

یکی از ایده‌های جالبی که در زمینه خواص سنگ آمیتیست وجود دارد این است که اگر افراد از این سنگ در زیور آلات مختلف مانند انگشتر یا دستبند استفاده کنند یا آن را همراه خود داشته باشند؛ می‌توانند تا حدودی عادات و رفتارهای ناپسند خود را ترک کنند؛ به‌عنوان مثال افرادی که معتاد به مشروبات الکلی، مواد مخدر یا سیگار هستند، در صورت استفاده از سنگ آمیتیست تا حدودی راحت‌تر می‌توانند این عادات بد را ترک کنند.

خرید گوشواره نقره

بررسی سنگ آمیتیست و رنگ بنفشی آن

در این قسمت قصد داریم در خصوص روانشناسی رنگ‌ها و رنگ بنفش سنگ آمیتیست با شما صحبت کنیم. احتمالاً شما هم شنیده‌اید که رنگ بنفش نشانه‌ای از وقار، عزت نفس و روحانیت است. افرادی که برای احساسات، تفکرات یا جسم خود ارزش و احترام قائل نیستند با استفاده از این رنگ می‌توانند تا حدودی بر این مسئله غلبه کنند. افرادی که نمی‌توانند احساسات خود را به دیگران نشان دهند و به آن‌ها عشق بورزند یا حتی نمی‌توانند به خود عشق بورزند؛ می‌توانند از این رنگ استفاده کنند.

نکاتی که به شما کمک می‌کند تا اصل یا تقلبی بودن سنگ آمیتیست را تشخیص دهید

اکنون که با ویژگی‌ها و خواص سنگ آمیتیست آشنا شدید شاید برای شما این سؤال به وجود آمده باشد که چگونه از اصل یا تقلبی بودن سنگ آمیتیست مطمئن شوید؟ رنگ‌های سنگ آمیتیست متنوع بوده و تغییراتی دارد به‌عنوان مثال بعضی از آن‌ها هستند که می‌توانند در پایه رنگ بنفش بوده و هاله‌ای از رنگ قرمز را داشته باشند یا می‌توانند بنفش تیره یا پررنگ باشد و غیره. شما نمی‌توانید فقط به این دلیل که سنگ مورد نظرتان بنفش رنگ است، بگویید آن سنگ آمیتیست است!

یکی از کارهایی که می‌تواند به شما کمک کند تا اصل بودن سنگ آمیتیست را تشخیص دهید؛ این است که مناطق نوردهی آن را بررسی کنید. شما می‌توانید سنگ آمیتیست را روی سطح صافی قرار داده و از طریق انعکاس نور سنگ آمیتیست روی آن سطح، اصل یا تقلبی بودن آن را تشخیص دهید.

یکی دیگر از کارهایی که به شما کمک می‌کند تا اصل یا تقلبی بودن سنگ آمیتیست را تشخیص دهید؛ این است که شفافیت آن را بررسی کنید. برای بررسی شفافیت سنگ آمیتیست لازم است با دقت به سنگ آمیتیست نگاه کنید؛ این سنگ باید شفاف باشد اگر تقلبی باشد علاوه بر این که شفافیت کاملی ندارد، امکان دارد ذرات کوچک از آلودگی، حباب یا پریدگی را در آن ببیند.

یکی از اعتقاداتی که در زمینه اصل یا تقلبی بودن سنگ آمیتیست وجود دارد این است که برخی از افراد معتقد هستند در صورتی که سنگ آمیتیست تقلبی باشد معمولاً آن را به شکل گرد برش می‌دهند؛ اما سنگ آمیتیست اصل، این قابلیت را دارد که به اشکال مختلفی مانند: دایره، قلب، اشک و غیره برش داده شود.

نکات مهم درباره سنگ آمیتیست و استفاده از آن در زیورآلات

 • سنگ آمیتیست می‌تواند در زیورآلات مختلفی استفاده شود.
 • افراد می‌توانند برای استفاده از ویژگی‌ها و خواص سنگ آمیتیست آن را در گوشه‌ای از اتاق خود، محل کار یا منزل خود بگذارند.
 • برخی از افراد معتقد هستند که معنی سنگ آمیتیست یعنی ضد مستی.
 • یکی از انواع و نمونه‌های کانی کوارتز “سنگ آمیتیست” است.
 • سنگ آمیتیست خواص و ویژگی‌های مختلفی دارد به‌عنوان مثال می‌تواند باعث از بین بردن انرژی و احساسات منفی شود، می‌تواند برای افرادی که سردرد دارند گزینه خوبی باشد، برای افرادی که دچار اضطراب و بی‌خوابی می‌شوند مناسب است، باعث تغییرات مثبت می‌شود، باعث ترک برخی از عادت‌های بد می‌شود و غیره.

یک فکر در مورد “سنگ آمیتیست در زیورآلات + خواص سنگ آمیتیست

 1. زینب گفت:

  اصل و تقلبی یودن سنگ امیتیست رو چجوری تشخیص بدیم؟

  1. گالری ژیار گفت:

   سلام برای اطلاعات بیشتر درباره شناسایی سنگ های اصل و تقلبی میتونید مقاله راه‌های تشخیص سنگ اصل از تقلبی رو مطالعه کنید.

 2. ناشناس گفت:

  نیم ست با سنگ‌ امیتیست دارید موجود؟

  1. گالری ژیار گفت:

   سلام بله نیم ست نقره آرامش با سنگ آمیتیست هستش
   https://zhiyarworld.com/product/semi-set-pf12/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.