هدیه

خرید هدیه

Buy gifts

Buy gifts

خرید هدیه

خرید هدیه برای عزیزترین دوستان یا وابستگان یکی از هیجان‌انگیزترین تجربه‌های زندگی است. تصور چهره طرف مقابل هنگام باز کردن هدیه و شور و هیاهوی وصف نشدنی آن لحظه، همواره هنگام خرید هدیه پیش چشمانتان می‌آید و این کار را برای شما سخت‌تر و چالشی‌تر می‌کند. شما دوست دارید خاص‌ترین و بهترین هدیه ممکن را به عزیزانتان تقدیم کنید اما نمی‌دانید که بهترین و خاص‌ترین هدیه برای آن‌ها چیست. به همین دلیل برای یک تولد ساده نیز بارها از خود می‌پرسید، «کادو تولد چی بخرم؟». علت این همه نگرانی، ترس از بی‌توجهی و مورد قبول واقع نشدن هدیه است که مهم‌ترین دغدغه‌ خرید هدیه برای دیگران محسوب می‌شود. یک هدیه با ارزش و بادوام می‌تواند به تمام نگرانی‌های شما پایان دهد. قطعا می‌پرسید مثلا چه هدیه‌ای؟ پاسخ ما به شما، زیورآلات طلا است! دادن هدیه طلا به عزیزانتان بهترین ایده برای شاد کردن آن‌ها است. اما صبر کنید، دادن یک قطعه طلا مناسب هدیه یا طلا کادویی به تنهایی برای غافل‌گیر کردن عزیزانتان کافی نیست. بهتر است این هدیه با ارزش را به خاص‌ترین شکل ممکن به آن‌ها تقدیم کنید. برای آگاهی از نکات مربوط به این موضوع با ما همراه باشید.

مهم‌ترین مزیت‌های هدیه طلا

طلا یک هدیه منحصر به فرد، ارزشمند و  نمادین در تمام فرهنگ‌ها و زمان‌ها و نشانه عشق و محبت، تحسین یا قدردانی بوده است. در سال ۲۰۱۵، مجله تایم سه عنصر ضروری را برای مقبول واقع شدن یک هدیه معرفی کرد. طبق تحقیقات این مجله عناصر یک هدیه‌ی مناسب عبارتند از سخاوت، بینش و تاثیر عاطفی. جالب است بدانید که طلا به طرز شگفت‌انگیزی، هر سه عنصر را در بر می‌گیرد. به همین دلیل طلا کادویی، یک هدیه ارزشمند و مقبول در میان عموم مردم به حساب می‌آید. ویژگی و عناصر زیر از مهم‌ترین مزیت‌های دادن هدیه طلا است.

 • سخاوت

هدیه طلا یک هدیه گران و با‌ ارزش است و بخشیدن آن به دیگران نشانه سخاوت و بزرگ‌منشی است.

 • بینش

طلا نوعی دارایی، ‌پس‌انداز و سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود و هدیه دادن آن، حس توجه و امید را انتقال می‌دهد. به همین دلیل تقدیم کردن طلا مناسب هدیه، تا حد زیادی بر ایجاد دید و بینش مثبت در هدیه‌گیرنده موثر است.

 • تاثیر عاطفی

باز کردن جعبه هدیه طلا هر فردی را می‌تواند غافلگیر و شگفت‌زده کند. بنابراین اثر عاطفی طلا کادویی به مراتب از بسیاری هدیه‌ها بیشتر است.

 • قدرت نقدینگی

گیرنده می‌تواند طلا را در هر زمان به پول نقد تبدیل کند و ارزش مالی آن با گذشت زمان نه تنها کم نمی‌شود، بلکه روز به روز افزایش می‌یابد.

 • اطمینان

طلا همیشه یک انتخاب خوب است. در پاسخ به این سوال که «چه چیزی می‌تواند هر کسی را خوشحال نماید؟»، می‌توان با اطمینان گفت طلا چیزی است که هر کسی را خوشحال و شگفت‌زده می‌کند.

 • قدردانی

تقدیم کردن طلا به هر شخصی می‌تواند حس قدردانی را به گیرنده هدیه القا ‌کند.

پنج ایده برای دادن هدیه طلا

Presented a gift of gold

تقدیم کردن هدیه طلا

هر کسی می‌تواند با رزرو یک میز رستوران یا کافه و قرار دادن جعبه پیچیده شده از یک قطعه طلا مناسب هدیه یا طلا کادویی در کنار دسر و نور شمع، هدیه خود را تقدیم عزیزانش کند. اما واقعا این کار تا چه حد  می‌تواند الهام‌بخش لحظاتی نادر و ناب باشد؟ اگر طرف مقابل شما بارها با همین شیوه غافلگیر شده باشد چه؟ آیا در این صورت هدیه شما و نحوه تقدیم کردن آن، باز هم خاص است؟ ما پیشنهادهای بهتری را برای شما در نظر گرفته‌ایم، آن‌ها را در ادامه بخوانید.

تحویل هدیه طلا یا طلا کادویی توسط یک شخص غریبه

گیرنده هدیه انتظار دارد که از شما هدیه را دریافت کند، از این رو شما با تحویل هدیه بوسیله یک شخص ناآشنا، روند منطقی تفکر او را بهم می‌زنید و این موضوع می‌تواند باعث غافلگیری و شکل‌گیری یک رویداد غیرتکراری شود. ایجاد سردرگمی در نهایت باعث شگفتی و خوشحالی می‌گردد، پس از این استراتژی بهره ببرید و با یافتن یک شخص غیرمتحمل و معتمد مانند یک پستچی یا پیک،‌ بچه کوچک یا یک همسایه نزدیک (که بگوید این بسته اشتباها به آدرس ما آمده) این رویداد را برنامه‌ریزی کنید. از فرد تحویل دهنده بخواهید که درباره نقش شما در موضوع، اظهار بی‌اطلاعی کند و درباره اینکه این بسته یک هدیه است،‌ حرفی به میان نیاورد.  با رعایت این نکات کوچک می‌توانید ارزش هدیه طلا خود را برای عزیزانتان چند برابر کنید.

بسته‌بندی توخالی

بسته‌بندی جعبه‌های توخالی و ایجاد کمی ناراحتی می‌تواند جذابیت دریافت یک هدیه طلا یا طلا کادویی را چند برابر کند؛ بخصوص اگر شما سابقه خوبی در هدیه دادن به دیگران نداشته باشید. فریب دادن طرف مقابل و ایجاد بذر ناامیدی (شاید حتی خشم!) که به سرعت به شادی تبدیل می‌شود، یک خاطره خوش و تکرارنشدنی را برای عزیزانتان رقم می‌زند. برای اجرایی کردن این ایده کافی است از چندین جعبه با سایزهای مختلف از بزرگ تا کوچک استفاده کنید و آن‌ها را با پوشال و تکه‌های کاغذ کمی پر کنید و هر جعبه را در جعبه دیگر قرار دهید و طلا مناسب هدیه یا طلا کادویی خود را در درون کوچک‌ترین جعبه جاسازی کنید. واکنش طرف مقابل با بازکردن هر جعبه و خالی بودن آن دیدنی است، بخصوص وقتی جعبه آخر را در عین ناامیدی باز می‌کند و با هدیه طلا مواجه می‌شود.

طراحی یک شکار

این ایده کمی پیچیده‌تر و پر زحمت‌تر از دو ایده قبل است و نیاز به همکاری تیمی دارد، اما هیجان آن بیشتر از روش‌های دیگر است. در این روش به جای تقدیم هدیه طلا در قالب یک جعبه پیچیده شده، شما یک پاکت‌نامه حاوی اولین سرنخ مربوط به محل قرارگیری هدیه را به طرف مقابل می‌دهید. شما فقط می‌توانید چند سرنخ داشته باشید و با یک ماجراجویی طولانی در سراسر خانه یا حتی در کل محله فرد را سردرگم کنید. در نامه اول درباره محل سرنخ بعدی اطلاعات جزئی را ارائه دهید تا شخص در محل موردنظر، نامه بعدی را بیابد و برای سرنخ‌های دیگر به جستجوی خود ادامه دهد. تکرار این جستجوها برای شکار هدیه طلا بسیار سرگرم‌کننده و چالش برانگیز است. سرانجام در پایان این جستجوی‌های سردرگم‌کننده، محل واقعی هدیه طلا شکار می‌شود. تجربه این لحظه هیجان‌انگیز را برای عزیزانتان مهیا کنید و با یک قطعه طلا مناسب هدیه آن‌ها را شگفت‌زده نمایید.

کشف هدیه در یک محل غیره منتظره

به جای دادن مستقیم هدیه طلا به عزیزانتان، می‌توانید آن‌ها را به شکل غیره منتظره با هدیه رو به رو کنید. طلای کادویی خود را چه با بسته‌بندی یا بدون بسته‌بندی در جایی که می‌دانید طرف مقابل روزانه به آن‌جا سر میزند، مثلا داخل کابینت دارو، داخل جعبه تنقلات یا کیف شخصی فرد قرار دهید. اگر اقدام به خرید انگشتر طلا کرده‌اید،‌ می‌توانید کمی خلاقیت به خرج دهید و هدیه خود را در صابونی که همیشه آن را استفاده می‌کند، فرو کنید. هنگاهی که طرف مقابل به شکل اتفاقی با هدیه شما مواجه می‌شود، به شدت غافلگیر شده و این هدیه طلا را هرگز فراموش نمی‌کند. نکته مهم در این ایده، یافتن مکان شگفت‌انگیزی که متناسب با یک روال منظم روزانه تغییر نمی‌کند و در دید قرار دادن هدیه است. مطمئن شوید که هدیه خود را زیاد از حد مخفی نکرده‌اید که نادیده گرفته شود یا  بر اثر پنهان بودن دور ریخته شده یا گم گردد.

دادن هدیه طلا در یک مکان خاطره‌انگیز و خاص

به مکان‌های ویژه و خاطره‌انگیزی که دارای معنی منحصر به فردی برای شما و طرف مقابل هستند، فکر کنید. دادن هدیه در این مکان‌ها، ‌خاطره خوش قدیم شما را دوباره زنده می‌کند و بار عاطفی طلا کادویی شما را چند برابر می‌سازد. اولین جایی که برای اولین بار هم را دیدید، اولین رستورانی که رفتید، اولین سفری که با هم داشتید و ده‌ها  اولین دیگر به شما در یافتن بهترین مکان کمک می‌کنند. علاوه بر این ایده، شما می‌توانید هدیه خود را با فعالیت‌هایی که می‌دانید مورد علاقه طرف مقابلتان است مانند رفتن به کنسرت یک خواننده مورد علاقه،‌ رفتن به یک مرکز خرید خاص یا غیره همراه کنید. قبل از رفتن به مکان موردنظر، مطمئن شوید که هدیه طلا را به خوبی در جای امنی پیش خود پنهان کرده‌اید و در زمان مناسب وقتی طرف مقابل فکرش را نمی‌کند، آن را نمایان کنید.

با پر کردن فرم زیر برای انتخاب یک هدیه طلا مناسب با شما تماس خواهیم گرفت.

کاربرد هدیه طلا برای انواع مناسبت‌ها

Occasions for gold gift

مناسبت‌ها برای هدیه طلا

طلا کادویی در هشت مناسبت مهم کاربرد دارد. این مناسبت ها به شرح زیر هستند:

 • تولد نوزاد

هدیه طلا یکی از مرسوم‌ترین انواع هدیه برای تولد نوزاد است. خرید یک طلای کادویی کوچک و ظریف برای این مناسبت یک انتخاب عالی محسوب می‌شود.

 • فارغ‌التحصیلی یا قبولی در دانشگاه

معمولا خانواده‌ها و بستگان نزدیک در جشن قبولی یا فارغ‌التحصیلی یکی از اعضای جوان خانواده هدیه می‌دهند. انتخاب یک قطعه طلا مناسب هدیه دادن، می‌تواند یک حمایت مالی برای دانشجو باشد.

 • سالگرد ازدواج

بهترین انتخاب برای قدردانی از سال‌ها زندگی مشترک، خرید هدیه طلا در سالگرد ازدواج است.

 • خرید خانه جدید

هدیه دادن برای خرید خانه نو یک رسم متداول میان اقوام مختلف است. دادن هدیه طلا یا طلا کادویی می‌تواند یک کمک مالی به خانواده‌ای باشد که تمام پول خود را صرف خرید خانه کرده است.

 • جشن عقد یا عروسی

در میان ایرانیان،‌ دادن طلا یا پول به عروس داماد در جشن عقد یا عروسی یک رسم عمومی است. خرید طلا مناسب هدیه، انتخاب عالی است که می‌تواند نشانه سخاوت شما باشد.

 • سالگرد تولد

همیشه برای ما این سوال پیش می‌آید که «کادوی تولد چی بخرم؟» پیشنهاد ما خرید طلا کادویی است، زیرا برای عموم مردم  یکی از محبوب‌ترین هدیه‌ها محسوب می‌شود و دریافت آن می‌تواند هر کسی را به وجد ‌آورد. پس نیازی نیست با سوال «کادو تولد چی بخرم؟» خود را سردرگم و نگران نکنید،‌ بهترین پاسخ برای این سوال، خرید هدیه طلا است.

 • برتری تحصیلی در مدرسه یا دانشگاه

یک راه تقدیر از تلاش تحصیلی فرزندان، هدیه دادن به آن‌ها است. در نظر گرفتن یک قطعه طلا مناسب هدیه می‌تواند یک راه قدردانی و حمایت از فرزند باشد.

 • عیدی دادن

در انواع اعیاد مذهبی و عید نوروز، هدیه دادن امری پسندیده و مرسوم محسوب می‌شود. در اعیاد با در نظر گرفتن یک هدیه طلا کوچک عزیزانتان را شاد کنید.

شاید بارها پیش آمده که از خود پرسیده‌اید برای سالگرد ازدواج به همسرم چه هدیه‌ای بدهم؟ برای جشن ازدواج خواهرم چه هدیه‌ای در نظر بگیرم؟ کادو تولد چی بخرم؟ منطقی‌ترین پاسخ به این سوالات خرید طلا کادویی است. شاید با خود بگویید طلا که گران است، پیشنهاد ما خرید یک قطعه طلا مناسب هدیه است که در عین سبک بودن، عیار پایینی نیز داشته باشد. شما می‌توانید برای یافتن یک هدیه طلا خاص، چشمگیر، سبک و با قیمت مناسب به گالری طلا ژیار سر بزنید. اما خرید هدیه طلا تنها یک قدم از شگفت‌زده کردن عزیزانتان است. با کمی ابتکار، می‌توانید ارزش یک هدیه پربها را چند برابر کنید. طلا و زیورآلات گرانبها،‌ ارزش یک قدم تلاش بیشتر را برای ایجاد یک خاطره‌ی بی‌نظیر دارند. پس تعلل نکنید و یک قطعه طلا مناسب هدیه را خریداری کنید تا با یکی از ایده‌‌های بالا به خاص‌ترین شکل ممکن آن را به عزیزانتان هدیه نمایید.

برخی از محصولات مناسب هدیه طلا را در زیر می بینید.

[ux_products style=”bounce” type=”row” depth_hover=”5″ image_width=”98″ text_align=”left”]

منبع: www.goldbroker.com – www.jewelrywise.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *