Types of Gold Bracelets

Types of Gold Bracelets
انواع دستبند طلا

استفاده از دستبند طلا و زیورآلات به سال‌ها قبل برمی‌گردد. مصری‌ها بزرگترین کاربران طلا در جهان باستان طلا را با خورشید برابر می‌دانستند و صرفا برای فرعون و بزرگان از طلا استفاده می‌کردند. داستان‌های بسیاری درباره‌ی کشف طلا وجود دارد و افراد زیادی به دنبال آن بوده‌اند .

این روزها این فلز گرانبها به روش‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد که یکی از آنها ساخت انواع زیورآلات می‌باشد . افراد زیادی هستند که به استفاده از زیورآلات ساخته شده از طلا علاقه دارند و انواع دستبند، گردنبندطلا و … را خریداری کرده و استفاده می‌کنند. خرید طلا و جواهر برای خودتان یا دیگران می‌تواند نماد ارزش و احساس و اهمیت باشد.

عیار طلا

طلای خالص دارای عیار ۲۴ می‌باشد این نوع طلا بسیار نرم بوده و برای تبدیل شدن به هر نوع از زیورآلات باید با ترکیب فلزات دیگر آلیاژی با عیار پایین‌تر که استحکام بیشتری دارد ساخته شود.  برای ساخت انواع زیورآلات به طور معمول از طلای ۱۴ عیار استفاده می‌شود .

منظور از عیار ۱۴ این است که هر واحد طلا به ۲۴ قسمت تقسیم شده و ۱۴ قسمت آن طلا و ۱۰ قسمت آن از فلزات دیگر است. در اکثر زیورآلات ساخته شده از طلا عیار آن روی قسمتی درج می‌شود و معمولا این عدد به همراه k به معنی  karat  و یا همان عیار روی طلا درج می‌گردد. خوب است در هنگام خرید به این نکات نیز توجه کنید تا شناخت بیشتری نسبت به کالایی که خریداری می‌کنید داشته باشید.

خرید طلا به عنوان پس انداز

برای بسیار از افراد خرید طلا علاوه بر جنبه‌ی زیبایی و علاقه حکم پس انداز و سرمایه گذاری نیز دارد در این حالت باید با توجه و دقت به نکات خاصی در هنگام خرید طلا این نکته را درنظر بگیرید که با خرید کدام نوع از کالا ضرر کمتری متوجه شما می‌شود.

به طور مثال بعضی از انواع زیورآلات ساخته شده از طلا به دلیل دست ساز بودن و ریزه کاری‌های خاص دارای مزد ساخت بسیار زیادی هستند در صورتی که به خاطر زیبایی و جذابیتی که این نوع از زیورآلات دارند می‌خواهید آنها را خریداری کنید به شما و هزینه‌ای که قصد صرف آن را دارید بستگی دارد ولی اگر قصد خرید طلا به جهت سرمایه گذاری را دارید بهتر است زیورآلات ساده‌تر با مزد ساخت کمتری بخرید.

Bracelets with precious stones
دستبند با سنگ‌های قیمتی

فرض کنید که شما قصد خرید دستبند طلا دارید می‌توانید دستبند‌های متنوع و مختلف و ساخته شده با دست که مزد ساخت بسیار بالایی دارند و در ساختار آنها از انواع سنگ‌های قیمتی در رنگ‌های مختلف استفاده شده است را خریداری کرده و یا با خرید النگوی طلا با قیمت مناسب و یا دستبند ساده تر با مزد ساخت کمتر علاوه بر تهیه ی زیورآلات مورد نظر خود خرید با صرفه‌تر و به نحوی سرمایه گذاری و پس انداز بهتری نیز انجام شده است زیرا در هنگام فروش طلا مزد ساختی که شما پرداخت کرده‌اید محاسبه نمی‌شود پس بهتر است زیورآلاتی که به قصد سرمایه گذاری خریده می‌شوند مزد ساخت کمتری داشته باشند.

انواع طلا و دستبند طلا در رنگ های مختلف

یکی از محبوب ترین آلیاژهای طلا طلای سفید است که از ترکیب طلای زرد خالص و نیکل یا پالادیوم، روی و مس تشکیل می‌شود. ظاهر زیبا و متفاوت این نوع طلا باعث شده است که طرفداران خاص خود را داشته باشد. البته باید توجه داشته باشید که بعضی از زیورآلات از طلای زرد ساخته می‌شوند و روکشی از طلای سفید دارند این نوع ممکن است در گذر زمان رویه‌ی سفید خود را از دست بدهد و به آبکاری مجدد احتیاج داشته باشد ولی زیورآلاتی که به صورت کامل از طلای سفید ساخته شده باشد تغییر رنگ نخواهد داشت و البته از طلای زرد گران‌تر است.

جواهرات ساخته شده به رنگ رز گلد نیز بسیار زیبا هستند و این نوع طلا در اثر ترکیب طلای زرد و مس ساخته شده است، میزان علاقه و طرفداران این نوع طلا باعث افزایش طراحی و ساخت و تولید انواع مختلف جواهرات شده است.

با توجه به ارزشمند بودن طلا و تمام مزایایی که دارد توجه و دقت در نحوه و چگونگی خرید نیز اهمیت دارد شما باید نکات بسیاری را در هنگام انتخاب کالای موردنظر خود در نظر گرفته و رعایت کنید .

اگر شما می‌خواهید یک دستبند طلا بخرید باید به میزان خلوص و مواد تشکیل دهنده‌ی آن دقت کنید. این کالا جزء زیورآلات پر مصرف به شمار می‌آید و شما به طور روزانه از آن استفاده می‌کنید لازم است در هنگام خرید دستبند طلا نکات مختلفی را درنظر بگیرید. پر مصرف بودن دستبند طلا و استفاده‌ی روزمره‌ی آن باعث می‌شود مواردی همچون استحکام و مقاومت آن، ثابت بودن رنگ و … پر اهمیت شوند.

تقریبا می‌توان گفت برای هیچ کدام از انواع زیورآلات نمی‌توان از طلای خالص استفاده کرد. طلای خالص بسیار نرم و حالت پذیر است و هرچه خلوص آن بیشتر باشد تغییر شکل آن بسیار راحت‌تر می‌شود. به همین دلیل باید در خرید دستبند طلا به عیار طلایی که دستبند از آن ساخته شده دقت کرد.

از بین انواع زیورآلات دستبندها و انگشتر‌ها که بیشترین اصطکاک و برخورد با اجسام مختلف را دارند و یا بیشتر مورد شستشو قرار می‌گیرند و در تماس با آب هستند باید حداکثر ناخالصی را داشته و پایین ترین عیار طلا را داشته باشند زیرا در این حالت استحکام و مقاومت آن بالاست و به مرور زمان باعث تغییر رنگ و شکل و ظاهر نمی‌شود.

یکی از معروف ترین و پرکاربردترین آلیاژها ترکیب طلا و نیکل است، این ترکیب از استحکام کافی برخوردار است و برای ساخت دستبند طلا می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد البته اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به نیکل حساسیت دارید یا باید از دستبند طلا ساخته شده از دیگر ترکیبات و آلیاژها استفاده کنید و یا از ترکیباتی که درصد نیکل کمتری دارند، در این حالت طلا با عیار یا خلوص ۱۸ پیشنهاد می‌شود.

لازم به ذکر است افرادی که به نیکل حساسیت دارند می‌توانند از انواع  زیورآلات ساخته شده ازطلا مثلا  النگوی طلا و یا دستبند طلا با پایه‌ی نقره و دیگر فلزات ارزشمند و روکش طلا استفاده کنند.

برای خرید دستبند طلا و یا به طور کلی هر قطعه طلا باید توجه داشته باشید که از فروشگاه‌های معتبر و نمایندگی‌ها خرید کنید تا کالای مرغوب و مناسب تهیه کنید.

Simple bracelet
دستبند ساده

نکات انتخاب دستبند طلا

از نکات مهم در هنگام خرید دستبند طلا و یا النگوی طلا هماهنگی رنگ طلا و رنگ پوست می‌باشد به دلیل وجود چندین نوع رنگ طلا همچون طلای سفید، زرد، رزگلد و … باید دقت داشته باشید که رنگی که همخوانی و همنشینی زیباتری در کنار پوست شما دارد را انتخاب کنید. می‌توان حتی ارتباط بین رنگ طلا و رنگ لباس را نیز دارای اهمیت دانست. همچنین نوع لباس و مراسمی‌که در نظر دارید، در انتخاب طلا و جواهر مورد استفاده شما، حائز اهمیت است . استفاده از دستبند طلای ساده‌تر و یا خرید دستبند با نگین و سنگ‌های ارزشمند و گرانقیمت‌تر می‌تواند ارتباط مستقیمی‌ با نوع ونحوه‌ی استفاده از دستبند طلا داشته باشد .

به دلیل تنوع بسیار زیاد انواع دستبند طلا برای اینکه انتخاب برای شما راحت‌تر باشد می‌توانید محدوده‌ی انتخاب خود را کوچکتر کنید و با دانستن و مشخص کردن جزئیاتی مثل محل استفاده‌ی آن و یا رنگ پوست و لباس گزینه‌های موجود برای انتخاب را برای خود محدودتر کنید.

برای افرادی با رنگ پوست گرم ( محدوده ی رنگ زرد , هلویی و .. ) طلای زرد بسیار مناسب است  در این حالت هرچه رنگ طلا تیره‌تر باشد جلوه و زیبایی بیشتری خواهد داشت شما می‌توانید هنگام خرید دستبند طلا، دستبندی که در مقایسه با بقیه رنگ تیره‌تر و پررنگ‌تری دارد را امتحان کنید درصورتی که همنشینی رنگ پوست دست شما و دستبند جلوه و ظاهر زیباتری را ایجاد می‌کرد می‌توانید این دستبند را جزو گزینه‌های خرید خود قرار دهید.

افراد با پوست سرد بهتر است از دستبند طلای کمرنگ‌تر و طلای سفید استفاده کنند. در این حالت دستبند طلا روی دست شما جلوه و زیبایی بیشتری دارد.

همچنین اگر شما می‌خواهید مچ دستتان باریک‌تر به نظر برسد باید از دستبند‌های پهن استفاده کنید و یا چند دستبند با ضخامت کمتر را در کنار هم استفاده کنید. این کار به باریک و ظریف به نظر رسیدن مچ دست شما کمک می‌کند.

لازم به ذکر است شما می‌توانید از ترکیب طلا با انواع سنگ‌های دیگر نیز استفاده کنید و یا با ترکیب چرم و انواع نخ‌ها با جنس مختلف و … دستبند‌های جدید و متفاوتی را داشته باشید. طراحان مختلفی در سراسر دنیا هر روزه با ترکیب موارد مختلف سعی در نوآوری و ساخت زیورآلات جدید دارند زیورآلاتی که باعث جلب توجه و نظر مخاطب شوند.

باید توجه داشته باشید که در هنگام خرید دستبند طلا یا النگوی طلا و یا در کل در هنگام خرید زیورآلات مقایسه‌ی کالاهای ارائه شده از جانب فروشندگان مختلف بسیار مهم است زیرا ممکن است قیمت و کیفیت کالای ارائه شده از جانب هر فروشنده متفاوت باشد بهتر است قبل از خرید، کالاهای مختلف را دیده و ارزیابی کنید همچنین امروزه به مدد پیشرفت تکنولوژی و همه گیر شدن فروشگاه‌های آنلاین شما می‌توانید به راحتی فروشگاه‌های آنلاین را نیز بررسی کنید از جمله نکات مهم برای بررسی قیمت، طرح و مدل، میزان خلوص و عیار طلا، میزان اجرت و یا مزد ساخت، کشور سازنده، دست ساز و یا ساخت ماشین بودن آن می‌باشد.

خرید طلا برای بسیاری از افراد مخصوصا گروه بزرگی از خانم‌ها بسیار جذاب است برای اینکه یک خرید درست و مناسب داشته باشید و از نتیجه‌ی آن راضی باشید لازم است نکات بسیاری را در نظر بگیرید و در صورتی که خود در این زمینه دانش و اطلاعات کافی ندارید با مشورت با متخصصین این زمینه، می‌توانید به نتیجه‌ی مطلوبی برسید.

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *