Attractive investment

Attractive investment
سرمایه گذاری جذاب

بدون شک ‌‌‌یکی از جذاب ترین سرمایه گذاری‌ها، صنعت طلا و جواهر است‌‌، مثال رایجی که درباره‌‌‌ی طلا و جواهر وجود دارد ‌‌‌‌این است که طلا پول نقد است. در بین زیورآلات خانم ها علاقه زیادی به گردنبند طلا دارند.

بسیاری از افراد مخصوصا خانم‌ها به دلیل علاقه‌‌‌‌ای که به زیورآلات‌‌، طلا و جواهر دارند خرید طلا را به بخش مهمی‌ از زندگی خود تبدیل کرده‌‌‌‌‌اند و هستند افرادی که خرید طلا برای آنها به نوعی سرگر‌‌‌‌‌می ‌و تفریح به حساب ‌‌‌‌‌می‌آید البته طلا برای بعضی از افراد به عنوان راهی برای پس‌‌‌‌‌انداز و سرمایه گذاری به حساب ‌‌‌‌‌می‌آید. باید دقت داشته باشید طلایی که برای سرمایه گذاری و… خریده ‌‌‌‌‌می‌شود، بهتر است طلا با مزد و اجرت ساخت کم باشد در اکثر موارد طلای ساده‌تر اجرت ساخت کمتری دارد.

نکات خرید گردنبند طلا

در صورتی که زیور آلات مختلف مثلا گردنبند طلا با دست ساخته شده باشد به دلیل کار دست بودن محصول ارزش بیشتری دارد و در صورتی که محصول مورد نظر توسط دستگاه و ماشین ساخته شود اجرت و مزد ساخت کمتری دارد.

از دیگر موارد مهمی‌که هنگام خرید گردنبند طلا باید به آن توجه داشته باشید میزان خلوص و عیار طلا ‌‌‌‌‌می‌باشد. ‌‌‌‌این کالا به علت پرمصرف بودن باید از طلا با مقاومت بالاتری ساخته شود.

عیار طلای خالص 24 می‌باشد که بسیار نرم بوده و برای ساخت زیورآلات حتما باید با انواع مختلفی از فلزات دیگر ترکیب شود و آلیاژ با درصد خلوص متفاوتی بدست آید تا بوسیله‌‌‌ی آن بتوان گردنبند طلا با کیفیت و مقاومت بیشتری ساخت.

شما هنگام خرید گردنبند طلا با انواع مختلفی از آنها رو به رو هستید گزینه‌های بسیار مختلف و متفاوتی که باید هنگام خرید به آنها توجه کنید.

یکی از مسائل بسیار مهم در خرید گردنبند طلا ‌‌‌‌‌اندازه و طول آن است. اگر می‌خواهید از لباس‌های ‌‌‌یقه بسته استفاده کنید بهتر است گردنبند طلا با طول بیشتر خریداری کنید  استفاده از گردنبند‌های بلند روی لباس و ترجیحا روی لباس‌های ساده و تک رنگ زیبایی و جلوه‌‌‌ی بیشتری خواهد داشت در صورتی که میخواهید فقط از‌‌‌یک گردنبند طلا استفاده کنید ‌‌‌‌‌می‌توانید از زنجیرهای ضخیم‌تر استفاده کنید می‌توانید ‌‌‌‌این زنجیر را با‌‌‌یک آویز نیز تکمیل کنید‌‌‌‌ این آویز می‌تواند خود از طلا ساخته شده باشد و‌‌ ‌یا بخشی‌ ‌‌یا همه‌‌‌ی آن از سنگ‌های ارزشمند مختلف در رنگ‌های متفاوت ساخته شده باشد.

در هنگام خرید گردنبند طلا باید دقت کنید تا زنجیری که انتخاب می‌کنید توپر ‌‌‌یا توخالی است‌‌، بعضی از زنجیرها با وجود‌‌ ‌‌اینکه ظاهر ضخیمی ‌دارند ولی از بافت‌های توخالی تشکیل شده‌‌‌‌‌اند و در کل زنجیر سبکی هستند. با توجه به نوع استفاده‌‌‌ی شما از گردنبند طلا و‌‌‌‌اینکه ‌‌‌‌این گردنبند را برای استفاده‌‌‌ی روز‌مره می‌خواهید و‌‌‌یا فقط استفاده در مهمانی و مراسم خاص نوع انتخاب شما نیز متفاوت خواهد بود.

در صورتی که نمی‌خواهید از‌ ‌‌یک زنجیر بلند ضخیم استفاده کنید ‌‌‌‌‌می‌توانید از چند زنجیر باریک و سبک در کنار هم برای کامل کردن لباس و تکمیل ظاهر خود استفاده کنید.

در زمان استفاده از گردنبند ضخیم بهتر است از آویزهای بزرگ استفاده کنید و به همراه گردنبند طلا نازک می‌توان از آویز‌های ظریف و کوچک‌تر استفاده کرد تا هم تناسب ظاهری حفظ شود و هم ترکیبی زیبا‌‌ ‌‌ایجاد گردد.

مدل های مختلفی از گردنبند را می توانید در زیر ببینید.

 

انواع گردنبند طلا

توجه داشته باشید که رنگ طلایی که از آن گردنبند طلا ساخته شده است و نوع و رنگ سنگ‌هایی که در ساخت گردنبند استفاده ‌‌‌‌‌می‌شود بسیار با اهمیت است. ‌‌‌‌اینکه رنگ گردنبند با رنگ پوست صورت و گردن شما همخوانی داشته باشد و با توجه به گرم‌‌، سرد و‌‌‌یا خنثی بودن رنگ پوستتان از طلا‌‌‌ی زرد‌‌، سفید و…. استفاده کنید و همچنین تناسب بین رنگ گردنبند طلا با رنگ و طرح لباس و پارچه‌‌‌ی آن نیز دارای اهمیت است.

در بعضی مدل‌های گردنبند طلا‌ موجود در بازار از انواع سنگ‌های قیمتی با رنگ‌های مختلف استفاده شده است که تناسب رنگ سنگ‌ها با رنگ پوست و لباس نیز حائز اهمیت است.

توجه داشته باشید در خرید گردنبند طلا نوع قفلی که در آن استفاده شده است بسیار اهمیت دارد قفل گردنبند باید محکم و قابل اعتماد باشد زیرا درصورتی که قفل به کار رفته از استحکام کافی برخوردار نباشد احتمال مفقودی گردنبند طلا شما وجود دارد. با اطمینان پیدا کردن از‌‌‌‌این بخش می‌توانید با خیال راحت از گردنبندتان استفاده کنید و خیلی کمتر نگران از دست دادن آن به علت خرابی قفل و مسائلی که در پی دارد باشید.

شما می‌توانید با درنظر گرفتن و خرید پلاک طلای هدیه برای عزیزانتان‌‌‌ یک هدیه‌‌‌ی زیبا و درخور را برای آنها آماده سازید‌‌، ‌‌‌‌این هدیه را به علت دقت و وسواسی که در انتخاب آن ‌‌‌‌‌می‌تواند وجود داشته باشد می‌توان در گروه هدایای خاص به حساب آورد.

البته حتما لازم نیست که زنجیر و پلاک هردو را به عنوان هدیه تهیه کنید و تهیه پلاک طلای هدیه به تنهایی نیز ‌‌‌‌‌می‌تواند هدیه‌‌‌‌ای مناسب به شمارآید.

Gold Chains
زنجیر طلا

یکی دیگر از نکاتی که باید در خرید گردنبند طلا رعایت کنید دقت و بررسی در ساختار گردنبند است بهتر است با لمس تمام سطح زنجیر مطمئن شویم که هیچ قسمتی از آن دارای بخش تیزی که باعث نخ کش شدن لباس و شال و روسری و همچنین ‌‌‌‌ایجاد صدمه روی پوست می‌شود را نداشته باشد.

لازم به ذکر است شما ‌‌‌‌‌می‌توانید از دستبند و گردنبند ست و مشابه نیز استفاده کنید ‌‌‌‌این‌ ‌‌‌ایده طرفداران خاص خود را دارد و ست و‌‌‌ یک شکل بودن دست‌بند و گردنبند در صورتی که زنجیر به کار رفته ساده‌تر باشد ظاهر زیباتری خواهد داشت. ‌‌‌‌این نوع ست قابل استفاده هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها است.

می‌توان از انواع گردنبندهای طلا زنجیرهای کارتی، حلقه‌های گرد و ‌‌‌یا بیضی تودرتو‌‌، زنجیرهای ساخته شده از باکس‌های کوچک متصل به هم و…. نام برد که به تناسب شرایط و استایل‌های متفاوت برای خانم‌ها و‌‌‌ یا آقایان قابل استفاده هستند. می‌توان از گردنبند طلا به عنوان پرکاربرد ترین نوع زیورآلات دربین آقایان نام برد.‌ ‌‌‌این کالا به دلیل محبوبیتی که در بین آقایان دارد طراحی‌های خاص خود را نیز برای ‌‌‌‌این گروه از خریداران خود پیدا کرده است.

در صورتی که شما از گردنبند طلا برای مصرف روزانه استفاده می‌کنید و هنگام فعالیت‌های مختلف آن را به همراه دارید لازم است از نوعی از زنجیر و گردنبند طلا استفاده کنید که استحکام کافی را داشته باشد بعضی از زنجیرها به دلیل ظرافت بیش از حد برای استفاده‌‌‌ی روزمره خیلی مناسب نیستند پس باید در انتخاب نوع زنجیر دقت کافی را به خرج دهید.

جدیدترین گردنبندهای ژیار

راهنمای خرید گردنبند طلا

برای سنجش واقعی‌‌‌ یا جعلی بودن طلا ‌‌‌‌‌می‌توانید قسمتی از آن را روی‌ ‌‌یک کاشی چینی بکشید در صورتی که طلا اصل باشد‌‌ ‌یک رد قرمز بر روی چینی باقی ‌‌‌‌‌می‌ماند ولی درغیر‌‌‌‌ این صورت ردی مشکی بر روی چینی ‌‌‌‌‌می‌ماند که نشان دهنده‌‌‌ی تقلبی و جعلی بودن آن است.

همچنین ‌‌‌‌‌می‌توانید تست سنجش طلای واقعی را با آهن ربا نیز انجام دهید طلا هیچ خاصیت مغناطیسی ندارد‌‌، با نزدیک کردن ‌‌‌یک قطعه آهن ربا به آن در صورتی که قطعه طلای شما به آهن‌ربا جذب شود ‌‌‌‌‌می‌توانید متوجه تقلبی بودن آن شوید.

دقت داشته باشید که برای خرید زنجیر طلای ارزان می‌توانید از طلا با خلوص پایین‌تر و‌‌‌یا فلزات مختلف که روکش طلا دارند استفاده کنید و همچنین گردنبند طلا که طراحی ساده‌تری دارد و ‌‌‌یا کار دست نیست را ‌‌‌‌‌می‌توان به عنوان ‌‌‌یک زنجیر طلای ارزان درنظر گرفت.

خوب است قبل از انتخاب و خرید گردنبند طلا، استایل خود و ‌‌‌یا فردی که قصد خرید برای او دارید را در نظر بگیرید و با توجه به صحبت‌هایی که از قبل گفته شد انتخاب ‌‌‌یک گردنبند طلا مناسب برای خود‌‌‌ یا ‌‌‌یک پلاک طلا هدیه احتیاج به بررسی‌های گوناگونی دارد به طور مثال برای افرادی که طرفدار استایل و تیپ ظاهری مدرن و زیبا هستند‌‌‌ یک زنجیر نازک و ظریف به همراه ‌‌‌یک آویز ساده می‌تواند انتخاب خوبی باشد. برای افراد با روحیه و ظاهر شلوغ گردنبندهای بلند با آویزهای کمی‌ بزرگتر انتخاب مناسبی است.

برای افرادی که گردن‌های بلندی دارند استفاده از گردنبندهایی که به دور گردن پیچیده ‌‌‌‌‌می‌شوند و آویزان نیستند نیز ‌‌‌یک گزینه‌‌‌ی بسیار مناسب به حساب ‌‌‌‌‌می‌آید در‌‌‌‌این حالت به علت کم بودن میزان طلای مصرفی، می‌توان ‌‌‌‌این نوع گردنبند را ‌‌‌یک زنجیر طلای ارزان دانست.

دقت داشته باشید برای افراد مختلف با سایز گردن متفاوت باید گردنبندی مناسب اندازه‌‌‌ی آنها تهیه کرد اگر شما گردن باریکی دارید و‌‌‌یا گردنی با سایز بزرگتر دارید باید در‌‌‌‌‌اندازه و سایز گردنبند طلای انتخاب شده و‌‌‌ یا پلاک طلای هدیه دقت کنید. این تفاوت در سایز و‌‌‌‌ ‌اندازه‌ها با توجه به سن و جنسیت افراد نیز متفاوت است.

Gold necklace
آویز طلا

برای‌‌‌‌ اینکه بتوانید ‌‌‌یک پلاک طلای هدیه مناسب برای ‌‌‌یک نوزاد خریداری کنید کافیست با‌ ‌‌یک متر دور گردن اورا‌‌‌ ‌‌اندازه بگیرید و 5 سانتی متر به‌‌ ‌‌‌اندازه‌‌‌ی آن اضافه کنید. همچنین برای‌‌‌‌‌اندازه‌گیری طول گردنبند طلا مناسب برای افراد بزرگسال ‌‌‌‌‌می‌توانید از متر و‌‌‌ یا نخ و ابزاری مشابه استفاده کنید در‌‌‌‌این‌‌‌‌‌اندازه‌گیری باید طول گردنبند را تا حدی که دوست دارید گردنبند بلند باشد درنظر بگیرید. از استفاده از گردنبند‌های شلوغ به همراه گوشواره‌های شلوغ پرهیز کنید و توجه داشته باشید افرادی که بالاتنه‌‌‌ی شلوغی دارند بهتر است از گردنبند طلا ضخیم و ‌‌‌یا خیلی بلند کمتر استفاده کنند. گردنبند شما باید‌‌ ‌یا روی لباس شما آویزان باشد و ‌‌‌یا بالای‌‌‌ یقه لباس قرار گیرد سعی کنید‌‌‌‌‌ اندازه گردنبند را به صورتی انتخاب کنید که روی مرز‌‌‌ یقه‌‌‌ی لباس قرار نگیرد.

شاید در نگاه اول‌‌‌‌ این نکات کم اهمیت باشند ولی تاثیرات قابل توجهی در تیپ و استایل ‌‌‌‌‌می‌گذارند. همانطور که قبل از هر مراسمی‌ به انتخاب لباس مناسب ‌‌‌‌‌می‌پردازید لازم است برای انتخاب زیورآلات نیز وقت صرف کنید زیرا قرار گرفتن بعضی از زیورآلات کنار هم و‌‌‌ یا استفاده از برخی زیورآلات هر چقدر هم که ارزشمند و گرانقیمت باشند ولی اگر تناسبی با شرایط فیزیکی و‌‌‌ یا پوشش شما نداشته باشد، به جای ‌‌‌‌ایجاد و افزایش جذابیت باعث کاهش آن شده و حتی ‌‌‌‌‌می‌تواند ظاهری نامناسب را رقم زند.

 

اشتراک گذاری

2 دیدگاه برای “گردنبند طلا

  1. ناصر گفته:

    سلام از دیدن کاراتون واقعا لذت بردم فقط خواستم بدونم که در صورت سفارش
    ایا امکان پرداخت بصورت ویزا و یا ماستر کارت به یورو میباشد؟یا خیر

    • fatimah shahriari گفته:

      سلام وقت بخیر ممنونم از انرژی مثبت شما . خیر متاسفانه در حال حاضر این امکان را نداریم انشالله که بزودی این امکان برای مشتری های خارج از کشور ژیار فراهم شود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *