دسته بندی نشده

انواع گردنبند طلا

انواع گردنبند طلا
انواع گردنبند طلا

انواع گردنبند طلا

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که مطابق مد لباس می‌پوشید، پس مطمئناً از نقش حیاتی گردنبند طلا در بهبود ظاهر و سبک لباس پوشیدن خود اطلاع دارید. با استفاده از انواع گردنبند طلا شما می‌توانید حتی در یک ظاهر کلیشه‌ای تغییری شگفت‌انگیز و منحصر به فرد ایجاد کنید. به همین دلیل انتخاب نوع گردنبند درست و مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله با شرح انواع گردنبند طلا به شما کمک خواهیم کرد چطور گردنبند طلا مناسب خود را انتخاب کنید.

گردنبند طلا

گردنبندهای طلا در مدل‌ها، سبک‌ها و اندازه‌های مختلف طراحی و ساخته می‌شوند. طول گردنبند یکی از مهمترین مسائلی است که در زمان خرید گردنبند طلا باید به آن توجه کنید. اینکه که کدام مدل گردنبند برای مهمانی‌های رسمی و کدام مدل برای مهمانی‌های غیر رسمی مناسب است، اینکه با توجه به فرم صورت و اندازه قدتان کدام گردنبند را بهتر است انتخاب کنید همگی از جمله مواردی هستند که در زمان خرید گردنبند طلا باید مد نظر قرار دهید. در این مقاله راهنمایی نسبتاً کاملی در مورد انواع گردنبند طلا برای شما آورده‌ایم که با مطالعه آن متوجه خواهید شد چطور گردنبندها می‌توانند ظاهر شما را بهبود دهند و شما را به ستاره‌ای درخشان تبدیل کنند.

راهنمای انتخاب گردنبند طلا

برای بهتر دیده شدن گردنبندتان چه زنجیری طلا باشد، چه دارای آویز از مروارید باشد باید برای صورت، گردن و فرم بدن شما متناسب باشد. اگر شما الان جعبه جواهرات خود را نگاه کنید، حداقل یک گردنبند طلا پیدا خواهید کرد که به ندرت از آن استفاده می‌کنید یا کلاً آن را استفاده نکرده‌اید، به رغم اینکه بهای بالایی برای آن پرداخته‌اید. دلیل آن چیست؟

دلیل آن ممکن است عدم علاقه شما به این گردنبند باشد، یا اینکه تنها یک مد زودگذر بوده و شما آن را خریداری کرده‌اید. یا این گردنبند هدیه‌ای بدشانس از طرف کسی در گذشته بوده است. اما بیش از همه ممکن است به دو دلیل باشد:

یک اینکه این گردنبند طلا با هیچ کدام از لباس‌های شما ست نمی‌شود و دو اینکه این گردنبند جذابیتی برای شما ندارد. چطور می‌توان از اشتباهی مشابه و خرید گردنبندی که استفاده‌ای برای شما ندارد در آینده اجتناب کرد؟

خرید یک گردنبند جدید بسیار هیجان‌انگیز است، برای انتخاب از بین انواع مختلف گردنبند طلا بایستی چند عامل همچون طول گردنبند، نحوه لباس پوشیدن خود و سبک شخصی خودتان را در نظر بگیرید. زمانی که یک گردنبند صحیح و مناسب را برای خود انتخاب کنید، این جواهر می‌تواند توجه همه را به سمت خود جلب کند و سایر ویژگی‌ها را تحت شعاع خود قرار دهد و باعث کمرنگ شدن مشخصه‌هایی در شما شود که ترجیح می‌دهید مورد توجه قرار نگیرد. در اینجا به محبوب‌ترین انواع گردنبند طلا اشاره خواهیم کرد.

برخی از انواع گردنبندهای برتر ژیار را در زیر مشاهده می کنید

هیچ محصولی یافت نشد.

1- گردنبند اپرا

این مدل گردنبند طلا از طول بلندی برخوردار است و با سبک‌های متفاوت لباس قابل استفاده است. اگر شما عاشق هنر و موسیقی هستید، عاشق این مدل گردنبند خواهید شد. این گردنبند طلا همیشه مطابق مد به نظر می‌رسد و اگر شما از لباس‌های ساده‌ای استفاده کرده باشید، این گردنبند باعث می‌شود لباس‌های شما در نظر اطرافیان جذاب‌تر به نظر برسد.

گردنبند طلا اپرا

گردنبند طلا اپرا

2- گردنبند طلا چند رنگ

گردنبند طلا که از ترکیب چند رنگ زرد و سفید یا رزگلد ساخته شده باشد برای تمامی سبک‌های لباس پوشیدن مناسب است و هرگز قدیمی و کسل‌کننده نمی‌شود. ترکیب رنگ‌ها فریبندگی و جذابیت این مدل گردنبند را افزایش می‌دهد و برای هر نوع مجلسی مناسب می‌باشد. با یک گردنبند طلا چند رنگ همه نگاه‌ها را به سمت خود جذب کنید و همه قلب‌ها را تسخیر کنید.

گردنبند طلا چند رنگ

گردنبند طلا چند رنگ

3- گردنبند طلا طوقی (Choker)

این نوع گردنبند که یکی از شایع‌ترین انواع گردنبند طلا است و تقریباً برای هر نوع لباسی مناسب است. این مدل گردنبند طلا کلاسیک را می‌توانید در مهمانی‌های رسمی و غیر رسمی استفاده کنید. گردنبند طلا طوقی تنها مدل گردنبندی است که برای سبک سنتی، غیررسمی و مدرن مناسب است و جذابیتی شگفت‌انگیز برای شما ایجاد خواهد کرد. انتهای این گردنبند در ابتدای گردن قرار می‌گیرد و ساختار آن به تکمیل شدن ظاهر شما کمک می‌کند و بسیار شیک است. بسیاری از خانم‌ها از این مدل گردنبند طلا برای مراسم عروسی خود استفاده می‌کنند.

گردنبند طلا طوقی

گردنبند طلا طوقی

4- گردنبند طلا یقه ای ( Collar)

این نوع گردنبند طلا چسبیده به گردن است و برای لباس‌های یقه هفت بسیار مناسب است. این گردنبند طلا برای افرادی که در گردن خود گودی دارند بسیار شیک است. این گردنبندها در مقایسه با گردنبند طوقی کوتاه‌تر است و افرادی که دارای گردن کوتاهی هستند بهتر است از این نوع گردنبند طلا استفاده نکنند، باعث کوتاه‌تر دیده شدن گردن آن‌ها می‌شود.

گردنبند طلا یقه‌ای

گردنبند طلا یقه‌ای

5- گردنبند طلا مدل پرنسس

این گردنبند طلا شایع‌ترین و محبوب‌ترین نوع گردنبند طلا در بین خانم‌ها است. در طرح ها و رنگ‌های مختلف ساخmته می‌شود و از آن جواهراتی است که تقریباً در تمامی مهمانی‌ها می‌توانید استفاده کنید. این گردنبند بر روی استخوان ترقوه قرار می‌گیرد و برای خانم‌هایی با قد متوسط بسیار مناسب است.

گردنبند طلا پرنسسی

گردنبند طلا پرنسسی

6- گردنبند طلا مدل ماتین (Matinee)

این نوع گردنبند طلا برای افراد دارای صورت‌های گرد بسیار مناسب است و بین استخوان ترقوه و سینه قرار می‌گیرد. این مدل گردنبند معمولاً با سنگ‌های قیمتی تزیین می‌شوند. اگر ضخامت گردن شما بیشتر است می‌توانید از یک آویز زیبا برای گردنبند استفاده کنید.

گردنبند طلا مدل ماتین

گردنبند طلا مدل ماتین

علاوه بر انواع گردنبند طلا که در بالا اشاره شد، مدل‌ها و طرح‌های بسیار متنوع دیگری هم وجود دارد. برای خرید گردنبند طلا همچون خرید لباس یا سایر اکسسوری‌ها، از یک طرف ویژگی‌های ظاهری گردنبند در نظر گرفته می‌شود که می‌توانید یکی از مدل‌های محبوب در فوق را انتخاب کنید و از طرف دیگر ویژگی‌های ظاهری خود شما و سبک لباس پوشیدن شما باید در نظر گرفته شود.

انتخاب گردنبند با توجه به فرم صورت

شکل صورت شما نقش مهمی در تعیین سبک گردنبند مناسب شما ایفا می‌کند.

  • صورت گرد/بیضی: این افراد بهتر است به دنبال گردبندی باشند که شکل صورت آن‌ها را کشیده‌تر نشان دهد و گردنبند‌های طلا بلند برای این افراد مناسب‌تر است. این مدل گردنبند کمک می‌کند صورت شما از یک طرف ساده به نظر برسد و از طرف دیگر به صورت شما شکل V انگلیسی می‌دهد که باعث می‌شود توجه همه به سمت شما جلب شود.

 

  • مربع/ مستطیل: یک گردنبند طوقی یا حتی گردنبند‌های دوره گردن که از طول کوتاهی برخوردار هستند به بهتر شده سبک لباس پوشیدن و ظاهر این افراد کمک می‌کند. این نوع گردنبندها باعث زیباتر شدن گردن و زاویه‌های صورت می‌شود.

 

  • قلبی: این افراد هم مانند افراد دارای صورت زاویه‌دار هستند. این افراد بهتر است از گردنبندهای کوتاه‌تر مانند انواع گردنبند‌های طلا مدل پرنسس استفاده کنند.

فرم بدن

یکی دیگر عواملی که باید در زمان خرید گردنبند طلا مد نظر قرار گیرد، فرم بدن و اندازه گردن است. برای خانم‌ها، نوع لباس هم در انتخاب نوع گردنبند طلا تأثیر دارد. خانم‌هایی دارای بالاتنه درشت بایستی از گردنبندهای کوتاه‌تر استفاده کنند و از گردنبند‌های بسیار بلند اجتناب نمایند. اما خانم‌های دارای بالاتنه کوچکتر بهتر است از گردنبندهای بلند و چند لایه استفاده کنند. همین مسئله برای اندازه گردن هم صادق است، اگر شما دارای گردن پهن‌تر هستید، هرگز از گردنبندهای طوقی استفاده نکنید، این نوع گردنبند طلا ظاهری نازیبا برای شما خواهد ساخت. در مقابل گردنبندهای طوقی می‌تواند به نحوی زیبا و فریبنده بلندی گردن آن‌ها را به رخ همگان بکشد.

افراد دارای فرم بدن گلابی شکل: از آنجا که فرم بدن شما در قسمت بالاتنه کوچکتر از پایین‌تنه است، بهتر است به دنبال گردنبندهایی باشید که به پهن‌تر به نظر رسیدن شانه‌ها کمک می‌کند. گردنبندهایی به طول 50 تا 60 سانتی‌متر جلوه بهتری برای شما خواهد داشت و توجه اطرافیان را به قسمت‌های لاغرتر و بالاتنه شما جلب خواهد کرد.

افراد دارای فرم بدن ورزشکاری: شما که از فرم بدن ورزشکاری برخوردار هستید می‌توانید از هر نوع گردنبند طلایی که دوست داشته باشید استفاده کنید. البته گردنبندهای بلندتر به کشیده‌تر به نظر رسیدن فرن بدنتان کمک خواهد کرد.

افراد دارای فرم بدن ساعت شنی: افراد دارای فرم بدن ساعت ‌شنی با ست کردن یک گردنبند طلا بلند با یک لباس دکلته زیبا می‌توانند تمامی انحناهای بدن خود را پوشش دهند.

افراد دارای فرم بدن مثلث معکوس: این افراد که از شانه‌های پهن‌تر برخوردار هستند باید توجه اطرافیان را به بخش‌های کوچک‌تر و باریک‌تر بدن خود جلب کنند. یک گردنبند طلا مدل اپرا می‌تواند بهترین انتخاب برای این افراد باشد.

برای نتیجه بهتر و اینکه هرگز از گردنبندی که خریداری کرده‌اید پشیمان نشوید، گردنبندی را انتخاب کنید که با شکل صورت و فرم بدنتان هماهنگی داشته باشد. از این طریق می‌توانید هم از خریدی که انجام داده‌اید لذت ببرید و هم جذابیت‌ها و زیبایی‌های خود را به نحوی مناسب در معرض نمایش گذارید.

آویز و گردنبند طلا

اگرچه آویزها و گردنبندها معمولاً در همه جای دنیا به صورت جداگانه به فروش می‌رسند، اما استفاده از آویزها به تنهایی امکان پذیر نیست و نیازمند گردنبند است و گردنبندها هم اغلب با آویز بسیار زیباتر و جذاب‌تر به نظر می‌رسند. به همین دلیل بسیاری از جواهرفروشی‌ها در زمان خرید یک زنجیر طلا به شما آویزهای بسیار زیبا و باشکوهی را پیشنهاد می‌دهند. در زمان خرید آویزها باید چند مسئله را در نظر بگیرید:

  • آویزها نباید سنگین‌تر از زنجیر طلا باشند. اگر این قانون را فراموش کنید احتمال پاره یا شکسته شدن گردنبند طلا شما وجود دارد.
  • رنگ آویز بایستی با رنگ زنجیر طلا شما هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال یک آویز طلا سفید را می‌توان تنها با زنجیر طلا سفید استفاده کرد.
  • بست آویز را فراموش نکنید، اندازه‌ آن باید برای زنجیر طلای شما کافی باشد.

گزینه‌های مختلف و هیجان‌انگیزی برای آویز و زنجیر طلا پیش روی شما قرار دارد. تنوع به حدی زیاد است که گاهی انتخاب را برای شما دشوار خواهد کرد، برای انتخاب درست سبک لباس پوشیدن خود را فراموش نکنید.

زنجیر طلا و آویز

زنجیر طلا و آویز

فراموش نکنید که سبک لباس پوشیدن شما در روز یا شب هر چه که باشد یک گردنبند طلا می‌تواند آن را تکمیل کند. چه برای آن از آویزی زیبا استفاده کنید و چه بدون آویز آن را استفاده کنید، این گردنبند باعث جلب توجه اطرافیان به شما خواهد شد. اگر گردنبندی درست و مناسب خود را انتخاب کنید که مطمئناً در هر مجلسی خواهید درخشید.

همان طور که اشاره شد انواع مختلف گردنبندهای طلا وجود دارد و هر گردنبند نیز تأثیر مختص خود را بر ظاهر شما خواهد داشت. اگرچه انتخاب و خرید از بین بی‌نهایت مدل گردنبند طلا بسیار دشوار است، اما با مطالعه راهنمایی‌های این مقاله و آگاهی از ویژگی‌ها و سبک لباس پوشیدن خود مطمئن باشید انتخاب برای شما آسان خواهد شد.

منابع: jewelrynotes – cooksongold

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *