انتخاب گوشواره طلا
انتخاب گوشواره طلا
انتخاب گوشواره طلا

خرید طلا و جواهرات مثل گوشواره طلا از جمله فعالیت های مورد علاقه  بسیاری از افراد می باشد. بسیاری از افراد به خصوص خانم ها لذت زیادی از این خرید می برند و می توان گفت به عنوان تفریح و سرگرمی به آن نگاه می کنند.

البته طلا و جواهرات را می توان جزو هدایای ارزشمند نیز به حساب آورد در بسیاری از مناسبت ها می توان با خرید قطعه ای طلا یک هدیه ی ارزشمند تدارک دید با توجه به بودجه ای که برای خرید یک هدیه در نظر میگیرید می توانید انواع مختلف زیورآلات ساخته شده از طلا را انتخاب کنید . هر چقدر وزن طلای انتخاب شده بیشتر باشد قیمت آن بیشتر است البته به کار رفتن انواع سنگ های گران قیمت نیز بر افزایش قیمت آن تاثیر مستقیم دارد.

یکی از موارد دیگر که بر افزایش قیمت طلا تاثیر دارد اجرت ساخت آن می باشد در صورتی که زیورآلات با دست ساخته شوند و ساخت آن نیازمند صرف زمان طولانی تری باشد هزینه و اجرت بیشتری دارد ولی زیورآلات ساخته شده با دستگاه اجرت ساخت کمتری داشته و کمی ارزانتر است.

در این میان هستند افرادی که به خرید طلا به عنوان سرمایه گذاری نگاه می کنند و صرف پس انداز به خرید طلا می پردازند البته شما میتوانید با خرید طلا به قول معروف با یک تیر دو نشان بزنید یکی خرید زیورآلات به دلیل علاقه و کارایی که در تکمیل ظاهر و زیبایی شما دارد و دیگری سرمایه گذاری در بازاری که می توان گفت برای خیلی از افراد بازر خوب و سود دهی می باشد.

عیار طلا

بهترین نوع طلا برای ساخت زیورآلات طلایی طلای ۱۸ عیار می باشد. منظور از عیار طلا میزان طلای خال به کار رفته در هر واحد طلا می باشد . عیار طلای خالص ۲۴ میباشد هر واحد طلا را به ۲۴ قسمت تقسیم می کنند در طلای خالص ۲۴ عیار هیچ ناخالصی وجود ندارد این نوع از طلا بسیار نرم است  به راختی تغییر شکل و حالت می دهد در این صورت اصلا برای ساخت زیور آلات مناسب نیست و باید حتما تغییری در ساختار طلا داده شود و با ترکیب با فلزات دیگر آلیاژی متفاوت ساهت تا این ترکیب جدید استحکام بیشتری داشته باشد و برای ساخت زیورآلات و استفاده ی روزمره آماده شود. طلای ۱۸ عیار که مناسب ترین نوع طلا برای ساخت انواع زیورآلات است به این شکل می باشد که از ۲۴ قسمت هر واحد طلا ۱۸ قسمت ان طلای خالص و باقی مانده از فلزات دیگر تشکیل شده است . میتوان طلا را به عنوان یکی از مقاوم ترین فلزات دانست زیرا با استفاده ی مداوم آن هیچ تغییری در ساختار , رنگ و … آن ایجاد نمی شود.

یکی از زیورآلات ساخته شده از طلا که در بین خانم ها طرفداران زیادی دارد گوشواره می باشد.

گوشواره ها چندین مدل مختلف از لحاظ نوع استفاده و محل استفاده , طرح و مواد اولیه ای که از آن ساخته شده اند , مدل و حتی میزا ساعتی که برای استفاده ی آن مناسب است دارند .

گوشواره طلا

برای مثال شما نمی توانید از یک گوشواره ی سنگین با سنگ های تزیینی برای مدت طولانی استفاده کنید و یا گوشواره ای با شکل و شمایل مناسب مجالسی همچون عروسی های مجلل را برای یک جلسه ی کاری و یا استفاده ی روزانه به کار برید بنابراین محلی که میخواهید از گوشواره طلا استفاده کنید، لباسی که انتخاب کرده اید میزان ساعتی که باید گوشواره طلا از گوش شما آویزان باشد و حتی تناسب سنگ های به کار رفته در گوشواره طلای شما نیز اهمیت دارد .

گوشواره طلای ساده

در بعضی از موقعیت های خاص استفاده از یک گوشواره طلای ساده پیشنهاد نمی شود بلکه یک الزام است . برای مثال شما با اتخاب یک لباس رسمی مثل یک ست مناسب مانتو یا کت , شلوار و کفش و شال و یا روسری یک پوشش مناسب برای جلسه ای رسمی را آماده کرده اید حالا فرض کنید که برای تکمیل ظاهرتان تصمیم دارید فقط از گوشواره طلااستفاده کنید مطمعن باشید که استفاده از گوشواره طلا هایی بلند و بزرگی که سنگ های آبی فیروزه ای درشتی دارد و برای عروسی هفته ی گذشته خریده اید اصلا گزینه ی خوبی نیست ترجیحا برای این تیپ ظاهری رسمی از گوشواره طلا سوزنی و یا حلقه ای  ساده استفاده کنید این گوشواره طلا به شما کمک می کند که در عین زیبایی و شیک بودن  در نگاه اول و قضاوت اولیه که بر پایه ی ظاهر است جدی نیز به نظر برسید .

البته استفاده از گوشواره طلای ساده را میتوان برای ست کردن با تیپ اسپرت نیز استفاده کرد , شاید شما دلتان بخواهد که در میهمانی دوستانه ای از ترکیب تیشرت و شلوار جین استفاده کنید می توانید با استفاده از گشواره طلای ساده و جد اکثر یک دستبند ساده زیورآلات مناسبتان را تکمیل کنید.

 

تاثیر شکل صورت در خرید گوشواره طلا

باید دقت داشته باشید که شکل صورت شما و حتی رنگ پوست شما در خرید گوشواره طلاتاثیر دارد. ایتدا باید تصمیم بگیرید که میخواهید با استفاده از گوشواره طلاصورت شما چکونه به نظر بیاید اینکه صورت گرد یا کشیده ای دارید , توپر یا استخوانی بودن صورت شما و اینکه آیا دوست دارید این شکل صورت شما حفظ شود , تقویت گردد و یا حتی متفاوت به نظر برسد را میتوان تا حدودی با استفاده از یک گوشواره ی مناسب کنترل کرد .

خرید گوشواره طلا گرد کوچک یا بزرگ، استفاده از گوشواره طلا آویز دار و کشیده با آویزهای بلند و یا کوتاه و …. تاثیر زیادی بر چگونه به نظر رسیدن صورت و آرایش شما دارد. حتی رنگ صورت و یا رنگ آرایشتان در انتخاب رنگ گوشواره طلا می تواند تاثیر داشته باشد اینکه رنگ پوست شما یا آرایش شما تیره یا روشن است، رنگ گرم و سرد و یا خنثی دارید و … میتواند در اینکه از گوشواره طلای زرد, سفید, رز گلد و … استفاده کنید اثر گذارد.

 

به طور کلی رنگ پوست شما یکی از آپشن های سیار مهم و تاثیر گذار در خرید گوشواره طلا و یا می توان گفت در خرید انواع مختلف زیورآلات ساخته شده با طلا دارد. شما باید یک بار رنگ و نوع پوست خود را شناسایی کنید و با توجه به نوع رنگ پوستتان بهترین گزینه را برای رنگ طلای مناسب خودتان انتخاب کنید. لبته لازم به یادآوریست که رنگ لباس شما هم می تواند در این انتخاب تاثیرگذار باشد. شما می توانید رنگ سنگ های به کار رفته در گوشواره طلای خود را نیز با رنگ لباس یا قسمتی از آن ست کنید این کار روشی هوشمندانه و زیرکانه برای دقت به جزئیاتیست که شاید در نگاه اول چشم مخاطب را خیره نکند ولی در ضمیر ناخود آگاه وی این حس را ایجاد می کند که هارمونی و همخوانی زیادی در ظاهر شما وجود دارد.

Tie earrings for square shaped faces
گوشواره طلابرای صورت های مربع شکل

 گوشواره طلا برای صورت های مربع شکل

در صورتی که شکل صورت شما مربع شکل است و دارای زوایای خاصی می باشد باید از خرید گوشواره طلا مربعی اکیدا خود داری کنید این مدل گوشواره باعث می شود صورت شما بزرگ و پهن تر به نظر برسد. گوشواره مناسب برای این افراد گوشواره طلا دارای منحنی می باشد. به طور مثال خرید گوشواره طلا دایره ای یا به شکل قطره که دارای انحنا هستند بسیار مناسب است فقط باید دقت داشته باشید ارتفاع گوشواره از چانه ی شما پایین تر نیاید زیرا باعث پهن و بزرگتر به نظر رسیدن صورت شما می شود. خوب است در خرید گوشواره طلای کادویی نیز این نکات رعایت شود تا فردی که این گوشواره را هدیه میگیرد بتواند از آن به خوبی استفاده کند.

خرید گوشواره طلا برای صورت های دایره ای شکل

صاحبین صورت های دایره ای شکل و یا بیضی هایی با چانه ی کوتاه تر باید از گوشواره طلا کشیده استفاده کنند همچنین می توانند از گوشواره های بلند توخالی نیز برای ست کردن با لباس های مختلف بهره مند شوند.  اگر هنگام خرید گوشواره طلای کادوی به شکل صورت مخاطبتان توجه بیشتری کنید میتوانید هدیه ای ارزشمند و در عین حال نشان دهنده ی میزان توجه و علاقه تان را با هدیه به او منتقل کنید لازم به ذکر است که خرید گوشواره طلا دایره ای شکل برای این افراد مطلقا ممنوع است زیرا این نوع گوشواره صورت این افراد یا شبیه توپ، گرد و حجیم نشان می دهند.

Gold earrings for heart shaped faces
گوشواره طلابرای صورت های قلبی شکل

گوشواره طلا برای صورت های قلبی شکل

افراد با صورت قلبی شکل فک باریک و پیشانی پهن تری دارند آنها نباید از گوشواره طلا شبیه به صورت خود استفاده کنند و یا شما نباید برای این افراد چنین گوشواره ارا به عنوان طلایی کاویی انتخا کنید .خریدگوشواره طلا به شکل مخروط برای آنها مناسب نیست میتوان برای این افراد گوشواره های ظریف دایره شکل را توصیه کرد که ترکیب زیباتری ایجاد شود.

گوشواره طلا مناسب بری صورت های کشیده

افراد با صورت های کشیده باید از خرید گوشواره طلای کشیده و بلند پرهیز کنند یه طور کل در اکثر چهره ها استفاده از گوشواره طلا مشابه با شکل ظاهری صورت افراد باعث تقویت نوع و شکل صورت در نظر مخاطب می شود . برای افراد با صورت کشیده میتوان گوشواره های دایره ای شکل را پیشنهاد داد همچنین گوشاره های زاویه دار و مربعی نیز می توانند گزینه های خوبی باشند فقط باید توجه داشته باشید که طول این گوشواره ها نباید از چانه بلندتر و کشیده تر باشد .

همانطور که گفته شد انتخاب گوشواره ی مناسب یکی از مهم ترین بخش های آماده شدن برای حضور در جمع های مختلف است شاید بتوان گفت که گوشواره از مهم ترین انواع زیورآلاتی است که هر فرد استفاده می کند زیرا در وهله ی اول وقتی کسی به صورت شما نگاه می کند گوشواره ها اولین اکسسوری هستند که به چشم میخورند .

میتوان با کمی دقت و صرف حوصله و مطالعه و بررسی بهترین موارد موجود را با صرف هزینه ی مناسب خریداری کرد البته خوب است بدانید که استفاده ی همزمان چندین نوع از انواع زیورآلات برای بعضی موقعیت ها خیلی مناسب نیست و شاید فقط استفاده ی یکی از آنها کفایت کند . بعضی اوقات فقط یک جفت گوشواره طلا برای کامل کردن ظاهر شما کافیست و بهتر است از دست بند, گردنبند و … استفاده نکنید.

گوشواره های گالری طلا ژیار می توانید در زیر ببینید.

در انبار موجود نمی باشد
592,000 تومان
در انبار موجود نمی باشد
1,151,000 تومان
در انبار موجود نمی باشد
2,534,000 تومان

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *