گوشواره

گوشواره طلا میخی

stud earring

گوشواره طلا میخی

گوشواره طلا میخی

گوشواره میخی یکی از انواع کلاسیک گوشواره است. گوشواره‌های طلا میخی از طرحی ساده برخوردار بوده و در طول تاریخ همیشه مورد پسند افراد با سلایق مختلف بوده است. گوشواره طلا میخی را با انواع سبک‌ها و رنگ‌ها می‌توان استفاده کرد. گوشواره طلا میخی از اندازه کوچکی برخوردار هستند و معمولاً در قسمت لاله گوش قرار می‌گیرند و به صورت آویزان نیستند. در وصف گوشواره‌های طلا میخی سخن بسیار می‌توان گفت، در ادامه قصد داریم به توصیف گوشواره‌های میخی و کاربرد آن‌ها بپردازیم. برای آشنایی با این گوشواره‌های جذاب و پر تقاضا مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

تاریخچه گوشواره

در دوران باستان گوشواره‌ها غالباً توسط مردها استفاده می‌شدند. گوشواره‌ها حتی در 7,000 سال پیش هم در آسیای باستان استفاده می‌شد. مصری‌ها و آشوری‌ها هم از گوشواره طلا برای نشان دادن اینکه به کدام طبقه تعلق دارند استفاده می‌کردند. زنان ثروتمند روم و یونان باستان هم از گوشواره به ویژه گوشواره طلا استفاده می‌کردند و با ست کردن آن با مروارید نشان می‌دادند که متعلق به کدام طبقه اجتماعی هستند. در کشورهای شرق آسیا هم استفاده از گوشواره طلا بسیار رایج بود. امروزه انواع متفاوتی از گوشواره توسط خانم‌ها و برای تکمیل کردن ظاهر صورتشان و ست کردن آن با سایر جواهراتشان استفاده می‌شود. اما یکی از انواع گوشواره که بیش از سایرین انتخاب می‌شود گوشواره‌های میخی هستند.

نحوه انتخاب بهترین گوشواره

گوشواره یکی از اکسسوری‌‌هایی است که در هر سنی استفاده می‌شود. استفاده از گوشواره‌ها بسیار ساده و راحت است و به همین دلیل از شهرت بالایی برخوردار هستند. گوشواره باعث برجسته‌تر دیده شدن صورت، گردن و حتی شانه‌ها می‌شود و می‌توانند به صورت روزانه مورد استفاده قرار گیرند. البته تمامی انواع گوشواره برای همه افراد مناسب نیست.

آیا می‌دانید چطور باید یک مدل گوشواره را برای شکل صورت خودتان انتخاب کنید؟

[stextbox id=’info’ direction=’rtl’]

  • اگر شما دارای صورت گرد هستید، گوشواره‌های باریک بهتر به صورت شما می‌آید. زیرا این نوع گوشواره باعث کشیده‌تر دیده شدن صورت شما می‌شود.
  • خانم‌هایی با فرم صورت بیضی در زمان انتخاب گوشواره تقریباً هیچ محدودیتی ندارند و هر مدلی را بخواهند می‌توانند انتخاب کنند. تنها موردیکه باید در زمان انتخاب گوشواره به خاطر داشته باشند، اندازه گوشواره است که باید متناسب با اندازه صورتشان باشد.
  • گوشواره‌های گرد و حلقه‌ای بهترین انتخاب برای صورت‌های زاویه‌دار است.

[/stextbox]

کارشناسان مد و زیبایی توصیه می‌کنند که در زمان انتخاب گوشواره سه موضوع را مد نظر قرار دهید: طول، رنگ و شکل. بهترین حالت این است که شما طول گوشواره را با شکل یقه لباستان تطبیق دهید تا شانه‌ها و گردن شما به شکل زیباتری دیده شود. به علاوه اگر لباستان رنگی است، بهتر است از گوشواره‌های دارای رنگ‌های درخشان استفاده نکنید. ایجاد تضاد در این رابطه باعث زیبایی بیشتر می‌شود، به عنوان مثال اگر شما لباس ساده و تک رنگی پوشیده‌اید یک جفت گوشواره طلا میخی درخشان و دلربا می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

انتخاب گوشواره

انتخاب گوشواره

گوشواره های طلا میخی

گوشواره‌های طلا میخی به راحتی روی گوش استفاده می‌شوند و از این جهت طرفدار بسیاری دارند. در واقع شهرت گوشواره‌های میخی به دلیل سهولت استفاده از آن‌ها است. طراحان جواهرات آزادی عمل قابل توجهی در طراحی گوشواره‌های میخی دارند، هر تغییری که بخواهند در ساخت این گوشواره‌ها ایجاد می‌کنند بدون اینکه زیبایی و جذابیت آن‌ها را تحت تأثیر قرار دهند. در طراحی گوشواره‌های میخی معمولاً از جواهرات و طلا استفاده می‌شود، این موضوع باعث شده گوشواره‌های میخی در عین سادگی جزو یکی از گران‌بهاترین انواع جواهرات هم طبقه‌بندی شوند. از جلو که این گوشواره‌ها را نگاه کنید به نظر می‌رسد روی لاله گوش شما خوابیده است بدون اینکه برای اتصال به چیزی نیاز داشته باشد.

گوشواره‌های میخی کوچک و ساده هستند. آن‌ها به شکل میخ طراحی شده‌اند که معمولاً یک سنگ ساده یا مجموعه‌ای از سنگ‌های ریز به انتهای آن متصل شده است. سر میخی شکل این گوشواره داخل لاله گوش می‌شود و روی گوش ثابت می‌شود. وقتی گوشواره میخی را استفاده کنید طوری به نظر می‌رسد که روی لاله گوش به حالت شناور و بدون هر گونه کمکی قرار گرفته است.

مشخصه اصلی گوشواره طلا میخی همان ظاهر شناور آن‌ها روی گوش یا لاله گوش است. در انتهای گوشواره‌های میخی همیشه یک سر میخی شکل وجود دارد که مستقیماً در گوش یا لاله گوش فرو می‌رود و از قسمت پشت گوش که دیده نمی‌شود توسط یک قفل باعث ثابت ماندن این گوشواره روی گوش می‌شود. گوشواره‌های میخی از جنس طلا یا نقره ساخته می‌شوند و در صورتی که از سنگ‌های الماس، یاقوت یا زمرد در طراحی آن‌ها استفاده شود، این سنگ‌ها درست در جایی قرار می‌گیرند که سر میخی شکل شروع شده است. گوشواره‌های طلا میخی یکی از پرتقاضاترین انواع گوشواره در ایران است. قفل پشت این گوشواره‌ها مانع افتادن یا گم شدن گوشواره می‌شود و به ویژه برای انواع گوشواره‌های میخی که گران‌بها هستند بسیار مفید می‌باشند.

گوشواره میخی

گوشواره میخی

گوشواره‌های طلا میخی راحت‌ترین اکسسوری برای استفاده

شما ممکن است تصور کنید که گوشواره‌های میخی خیلی کوچک و ساده هستند و از جذابیت و گیرایی بالایی برخوردار نمی‌باشند. اما بهتر است بدانید که یک جفت گوشواره طلا میخی از جذابیت و درخشندگی کافی برای هر سبک لباس و مدی که انتخاب کنید مناسب است. بله گوشواره‌های میخی در مقایسه با سایر گوشواره‌ها کوچک هستند، اما آن‌ها لزوماً معمولی و کسل‌کننده نیستند. طراحان جواهرات همواره مدل‌های جدید و متنوعی را برای گوشواره‌های میخی خلق می‌کنند که زیبایی و جذابیت را در این قطعات کوچک برجسته‌تر می‌کند.

امروزه همچنین استفاده از چندین گوشواره میخی به طور همزمان روی یک گوش مد شده است و ظاهری منحصر به فرد ایجاد می‌کند. برای این کار چند مدل گوشواره میخی با طرح‌های متفاوت را انتخاب کنید و روی یکی از گوش‌هایتان آن‌ها را متصل کنید. شما می‌توانید تمام قسمت‌های منحنی و لاله گوشتان را سوراخ کرده و از گوشواره جدید برای آن استفاده کنید. گوشواره‌های میخی در ترکیب با گوشواره‌های آویزی هم استفاده می‌شود و می‌تواند باعث زیباتر به نظر رسیدن گوشواره آویز شود.

 

گوشواره‌های میخی مناسب برای همه

راحت‌ترین اکسسوری که می‌توانید استفاده کنید، گوشواره‌های میخی هستند. خریدن این مدل گوشواره هم بسیار راحت است، البته اگر بدانید به دنبال چه طرحی هستید. گوشواره‌های میخی هم برای حضور در روی فرش قرمز و مجالس عالی مناسب است و هم برای استفاده روزمره مناسب هستند. گوشواره‌های میخی برای هر سنی از کودکی تا بزرگسالی و پیری بسیار مناسب هستند و به راحتی استفاده می‌شوند و در عین حال از زیبایی چشمگیری برخوردار می‌باشند.

ستاره‌های هالیوود و افراد سرشناس همگی از گوشواره‌های میخی استفاده می‌کنند. پرنسس کیت همیشه از گوشواره‌های میخی استفاده می‌کند و ظاهری شیک و کلاسیک دارد. سایر زنان خاندان سلطنتی در کشورهای اروپایی نیز از گوشواره‌های میخی استفاده می‌کنند.

هالی بری یکی از ستاره‌های سینمای هالیوود در اکثر مواقع از یک جفت گوشواره طلا میخی استفاده می‌کند که وی به ظاهری منحصر به فرد و باشکوه می‌دهد. اسکارلت جوهانسون هم دیگر هنرپیشه سینمایی است که در بسیاری از مراسم‌ها دیده شده که از گوشواره‌های میخی دوست‌داشتنی استفاده می‌کند.

استفاده از گوشواره‌های میخی

استفاده از گوشواره‌های میخی

گوشواره‌های میخی برای کودکان نیز بسیار مناسب هستند، زمانی که به تازگی گوش کودک سوراخ شده استفاده از گوشواره‌های میخی بسیار راحت‌تر بوده و از درد کمتری برخوردار است. اکثر والدین ایرانی اولین گوشواره‌ای که برای دختران کوچک و حتی نوزاد خود می‌خرند گوشواره طلا میخی است که استفاده از آن برای آن‌ها راحت‌تر است. گوشواره‌های میخی به لباس یا موی کودک گیر نمی‌کند که باعث اذیت شدن آن‌ها شود. دختر کوچک شما این گوشواره‌های میخی کوچک و جذاب را در طول زندگی خود به عنوان یادگاری نگه خواهد داشت.

مزایای استفاده از گوشواره‌های طلا میخی

طرح‌های گوشواره میخی برای هر نوع لباس و سبکی یا هر نوع مراسمی مناسب هستند. گوشواره طلا میخی انتخابی ایده‌آل برای مهمانی‌های مجلل، کلاسیک یا بسیار ساده و خودمانی است. این گوشواره‌ها دارای مزایای بسیاری هستند که مهمترین آن‌ها را می‌توانید در اینجا مطالعه نمایید:

 

  • به سختی از گوش جدا می‌شوند. ممکن است خیلی از شما این موضوع را یک عیب بدانید، اما گوشواره‌هایی که به سختی از گوش جدا می‌شوند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کودکان است که همیشه می‌خواهند گوشواره را از گوش خود جدا کنند. این مسئله خطر خفگی کودک در اثر بلعیدن گوشواره را به حداقل می‌رساند.

 

در رابطه با بزرگسالان هم، جدا کردن قفل از گوشواره میخی کار چندان سختی نیست، ضمن اینکه خطر گم شدن گوشواره به ویژه برای گوشواره‌های طلا و مزین به سنگ‌های قیمتی به کاهش می‌دهد. گم شدن گوشواره یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که برای همه افراد در هر سنی اتفاق می‌افتد، گوشواره ممکن است به لباس یا هر چیز دیگری گیر کرده و به زمین بیافتد و شما متوجه گم شدن آن نشوید. گوشواره‌های میخی از پایین‌ترین احتمال گم شدن در بین سایر انواع گوشواره برخوردار هستند.

 

  • گوشواره‌های میخی به ویژه برای افراد بسیار فعال مانند ورزشکاران مناسب است. این گوشواره‌ها در حین تمرین‌های و انجام حرکات ورزشی از گوش جدا نمی‌شوند. به خاطر قفل این نوع گوشواره‌ لازم نیست در زمان ورزش کردن نگران افتادن آن‌ها باشید و به راحتی می‌توانید در زمان ورزش هم از این اکسسوری زیبا استفاده نمایید.

 

شما هرگز نمی‌بینید که شناگران از گوشواره‌های آویز استفاده کنند، اما در مقابل بسیاری از آن‌ها از گوشواره‌های طلا میخی استفاده می‌کنند که هم ثابت در جای خود روی گوش باقی می‌ماند و هم در اثر برخورد با آب کیفیت و درخشندگی خود همچنان حفظ می‌کنند. در زمان دویدن گوشواره‌های آویز می‌توانند از گوششتان جدا شده و روی زمین افتاده و به راحتی گم شوند، در حالی گوشواره‌های میخی بدون حرکت در جای خود می‌مانند و سفتی آن روی گوش شما باعث می‌شود هرگز آن‌ها را فراموش نکنید.

 

  • گوشواره‌های میخی بسیار ایمن هستند. علاوه بر اینکه به سختی از گوش جدا می‌شوند که ریسک خفگی در کودکان را کاهش می‌دهد، به طور کلی ایمن‌تر از سایر انواع گوشواره هستند. زیرا سر میخی شکل آن که از پشت گوش بیرون می‌آید باعث صدمه دیدن گردن یا پشت گوش نمی‌شود. از طرفی در زمان انجام فعالیت‌های بدنی مانند دویدن گوشواره‌های آویز باعث صدمه دیدن گوش شما خواهند شد.
گوشواره میخی کودک

گوشواره میخی کودک

گوشواره‌های میخی در طرح‌ها و مدل‌های مختلف از جنس طلا، نقره، پلاتین و مزین به سنگ‌های قیمتی طراحی و ساخته می‌شوند که برای همه سنین و اقشار مناسب هستند. گوشواره طلا میخی یکی از پر مخاطب‌ترین انواع گوشواره میخی در ایران است. این گوشواره طلا به راحتی با انواع لباس مجلسی و اسپورت و مد روز ست می‌شود و استفاده از آن در بین بانوان ایران بسیار رواج دارد. نکته مهم در گوشواره‌های طلا میخی این است که فرقی ندارد مدل لباس، فرم صورت، رنگ موهای شما چه باشد، در هر ظاهری که باشید این نوع گوشواره در نهایت ظاهری جذاب و باشکوه به شما خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *