دسته بندی نشده

برای سورپرایز عشق‌تان از الان برنامه‌ریزی کنید!

Ideas for surprising
Ideas for surprising

ایده‌هایی برای سورپرایز کردن

فروشگاه اینترنتی جواهرات

باور می‌کنید که سورپرایز شدن و سورپرایز کردن برای زندگی حیاتی باشد؟ در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به شما بگوئیم چطور یک سورپرایز خاص  با کمک فروشگاه اینترنتی جواهرات ژیار می‌تواند در رابطه شما با عشق‌تان مؤثر باشد.

یک سورپرایز و یک رویداد شگفت انگیز می‌تواند روز شما را بسازد و آن را تبدیل به یک خاطره‌ی فراموش نشدنی کند. حال تصویر کنید اگر از سوی عشق‌تان سورپرایز شده باشید یا بخواهید او را سورپرایز کنید، چه تأثیری می‌تواند در رابطه شما ایجاد شود؟ در این مطلب به شما می گوئیم که نباید قدرت احساسات را ، که به مراتب بیشتر از قوانین تصویب شده ایست که در زندگی عادی و بی هیجان مان پذیرفته ایم، دست کم بگیریم.

در واقع، سورپرایز اقدامی است که شما را غافل‌گیر و هیجان‌زده می‌کند و مستقیماً بر سیستم دوپامین در مغز شما تأثیر می‌گذارد. سیستم دوپامین، به ما کمک می‌کند تا تمرکز بیشتری داشته باشیم و با التیام بخشیدن به فرایندهای ذهنی، ما را یاری می‌کند نگاه جدیدی به شرایط و پیرامون خود داشته باشیم. فروشگاه اینترنتی جواهرات ژیار برای شما راهکار های ویژه ایدر این راستا دارد که در ادامه می خوانید.

اما سورپرایز شدن و سورپرایز کردن، چه تأثیری در روابط عاشقانه افراد دارد؟ آیا واقعا رویدادی است که باعث تقویت عواطف، و احساسات میان افراد می‌شود و رابطه‌ را عمیق‌تر و هیجان انگیزتر می‌کند؟ پاسخ می‌دهیم بله! البته که مؤثر است. در ادامه دلیل آن را توضیح می‌دهیم.

 • فرایند سورپرایز شدن

دو نویسنده به نام‌های تانیا لونا و دکتر لی آن رنینگر در کتابی تحت عنوان ” سورپرایز: درکی غیر قابل پیش بینی و مهندسی غیر منتظره ” دلایل اهمیت سورپرایز را بیان کرده‌اند. آن‌ها این استدلال را که سورپرایز برای انسان‌هاس ضروری و حیاتی است، با تشریح مراحل سورپرایز در چهار مرحله مطرح می‌کنند:

 • مرحله فریز شدن موقعیت: این مرحله دقیقا زمانی است که فرد از غیر منتظره بودن رویدادی در جای خود میخکوب می‌شود.
 • مرحله کشف موقعیت: در این مرحله، فرد موقعیت خود را در می‌یابد و متوجه اتفاقات در حال وقوع در اطرافش می‌شود.
 • مرحله تغییر موقعیت: مرحله ای است که فرد با یافته‌های خود در مرحله گذشته، خود را در موقعیت جدید قرار می‌دهد.
 • مرحله به اشتراک گذاشتن: در این مرحله فرد احساس شگفت‌زدگی خود را با دیگران تقسیم می‌کند.

هر مرحله، می‌تواند چنان با مهارت و کامل طی شود که بیشترین میزان شگفتی را در افراد برانگیزد. شوک شدن، شگفت زده شدن و غافلگیر شدن بخشی از فرایند سورپرایز شدن است که در پی یک اتفاق غیر منتظره در ذهن افراد ایجاد می‌شود. در واقع، هر زمانی که ذهن شما به طور غیر منتظره‌ای با رویدادی برخورد می‌کند، به شما می‌گوید که اشتباه کرده کرده‌اید.

به این ترتیب است که سورپرایز در مقابل زندگی عادی و بی هیجان ما قرار می‌گیرد و عامل غافلگیرکننده یا آن اتفاق غیر منتظره، توجه ما را از زندگی روزمره، یکنواخت و گاهی کسل کننده به سمت یک رویداد غیرمنتظره و اتفاقی جلب می‌کند. در این فرایند و طی مرحله فریز، ذهن و مغز ما از حرکت می استد و سپس در مرحله درک موقعیت، احساسات ما با شدتی غیرقابل توصیف تحریک می شوند. پس از این مرحله و در مرحله کشف موقعیت، بخشی از مغز که به وقایع پیش بینی نشده و غیر منتظره مربوط می شود فعالیتش را از نو از سرمی گیرد که همان مرحله تغییر موقعیت است.

surprsie gift

هدیه سورپرایزی

برای سورپرایز عشق‌تان از الان برنامه‌ریزی کنید !

گفتیم که سورپرایز، توجه ما را از یکنواختی زندگی روزمره به یک رویداد غیرمنتظره و جالب و هیجان انگیز جذب می‌کند. با این توضیحات و حالا که به قدرت سورپرایز کردن پی برده‌اید، برای سورپرایز عشق‌تان از الان برنامه ریزی کنید!

راه‌ها و ایده‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید به کمک آن‌ها زندگی پرفراز و نشیب تر، جذاب‌تر و هیجان انگیزتری داشته باشید. کافی است درب ذهن و قلب خود را به روی اتفاقات پیش بینی نشده و غیر منتظره باز بگذارید و از نتیجه آن شگفت زده شوید. از سورپرایزها استقبال کنید تا موقعیت های فوق العاده و جهش های بسیار بزرگ بر سر راهتان قرار بگیرند. ایده های فروشگاه اینترنتی جواهرات ژیار نیز می تواند به شما کمک کند.

انجام کارهای جدید درطول روز، می‌تواند تعداد دفعات غافلگیر شدن شما را افزایش می‌دهد. مثلا اگر هر روز از یک مسیر همیشگی، به سمت محل کار می‌روید، مسیر خود را تغییر دهید و کوچه یا خیابان جدیدی را امتحان کنید. مقصدهایی را برای سفر تعیین کنید که برای شما تازگی دارد. در کتابخانه‌‌ی محله‌ای عضو شوید که به طور معمول به آن جا نمی‌روید.

حتی می‌توانید از سورپرایز کردن نزدیکان، خانواده، دوستان و به خصوص کسی که دوستش دارید، برای بهتر شدن روابط خود کمک بگیرید. برای این کار، باید برنامه ریزی کنید. یک رویداد مشخص، مثلا سالگرد آشنایی، سالگرد ازدواج، سالروز تولد یا حتی یک روز معمولی بهترین فرصت برای سورپرایز کردن عزیزان شماست.

Be creative to surprise your love

ایده هایی برای خلاقیت در سورپرایز کردن

شما در هر موقعیت مکانی، زمانی و مالی که باشید می‌توانید از خاصیت سورپرایز کردن استفاده کنید. در اینجا برای شما چند ایده جالب داریم:

 • یک ایده هیجان انگیز برای سورپرایز عشق‌تان، نوشتن یادداشت‌های کوچک عاشقانه است. برای این کار از تکه کاغذهای تزیینی استفاده کنید. بر روی هر کاغذ پیام‌هایی را بنویسید : مانند تبریک تولد، جملات عاشقانه و احساسی، جملات خنده دار ، خاطرات مشترک و یا هر چیزی که طرف مقابل از خواندن آن‌ها به وجد می‌آید و احساس خوشایندی به او دست می‌دهد. می‌توانید این نوشته‌ها را در جایی که قابل دسترسی است قرار دهید. مثلاً می‌توانید این نوشته‌ها را بین دفتر کار همسرتان، روی میز مطالعه و روی درب یخچال بگذارید.
 • وانمود کنید که مناسبت مهمی را مثل تولد یا سالگرد ازدواج‌تان را فراموش کرده‌اید. سعی کنید برای باورپذیر تر کردن آن، کاملا طبیعی رفتار کنید. مثلاً اگر چند روز دیگر تولد عشق شماست، به او بگویید که آن روز جلسه‌‌‌ی مهم کاری در پیش دارید و یا مجبور هستید برای انجام ماموریتی به خارج از شهر بروید. آن موقع به کمک خانواده یا دوستانش یک جشن به مناسب آن رویداد در منزل یا رستوران برپا کنید.
 • بسته پستی غافلگیرانه برایش ارسال کنید. هدیه عاشقانه خود را از فروشگاه اینترنتی جواهرات ژیار انتخاب کنید و خریداری کنید. یک پلاک طلا Love، گردنبند مروارید، گردنبند دخترانه، گردنبند مرغ آمین یا زنجیر طلا مردانه می‌تواند پیشنهادهای فوق العاده‌ای برای یک هدیه خاص باشد. هدیه خود را به صورت یک بسته پستی غافلگیرانه به محل کار یا منزل به دست او برسانید.
 • یک سفر غیرمنتظره ترتیب دهید. یک سفر یک روزه یا یک پیک نیک دو نفره عاشقانه سورپرایز خوبی است تا شما را از فضای یکنواخت زندگی روزمره دور کند و شور و هیجان را به رابطه شما بازگرداند.
 • هدیه خاص خود را که از فروشگاه اینترنتی جواهرات ژیار خریداری کرده‌اید، جایی پشت در خانه یا به دستگیره در آویزان کنید. فقط باید مطمئن باشید که خودش درب خانه را باز می‌کند، برای این منظور با خانواده‌اش هماهنگ کنید یا زمانی را اننخاب کنید که مطمئن هستید در منزل تنهاست. خودتان جایی همان اطراف پنهان شوید و از واکنش او در هنگام مواجه شدن با هدیه شما، فیلم بگیرید.
 • یک هدیه‌ی رویایی که یکی از آرزوهای او را برآورده می‌کند، سورپرایز باورنکردنی خواهد بود. در حد توان خود، سعی کنید یکی از آرزوهای عشق‌تان را محقق کنید. این ایده می‌تواند یک جعبه مداد رنگی بزرگ باشد یا یک خودروی شخصی!
 • اگر کسی که دوستش دارید عاشق سیر و سیاحت و سفر است، یک سفر هیجان انگیز غافلگیرانه‌ را برایش برنامه ریزی کنید و از صفر تا صد آن را خودتان با توجه به علاقه‌های شخصی عشق‌تان انجام دهید. همه مراحل را مثل انتخاب مقصد، انتخاب مسیر، خرید بلیت هواپیما یا قطار یا اصلا خودروی شخصی، رزور هتل و غیره، از قبل تدارک ببینید.
 • به مناسبت یک رویداد، چه تولد چه سالگرد ازدواج، می‌توانید دکوراسیون اتاق خواب یا منزل را بنا به سلیقه عشق‌تان تغییر دهید و فضای عاشقانه‌ای را برای یک جشن دو نفره فراهم کنید. مثلا اگر همسر شما به یک تیم ورزشی علاقه‌مند است، می‌توانید اتاق کارش را با آیتم‌های تیم مورد علاقه‌اش تزئین کنید.
 • زنده کردن خاطرات گذشته، در اغلب موارد یک سورپرایز دوست داشتنی نزد تمام زوج‌های مسن‌تر است. از بادکنک‌ها و سایر آیتم های تزئینی برای در معرض دید گذاشتن عکس های قدیمی استفاده کنید و به خاطرات خوب گذشته پل بزنید.
  – غذای مورد علاقه همسر، همیشه در دسترس‌ترین سورپرایز است. دسر، غذا یا پیش غذای موزد علاقه همسرتان را درست کنید و پیش از ورودش به منزل، یک ضیافت دو نفره عاشقانه را تدارک ببینید.
 • خانم‌ها معمولاً به زیورآلات و جواهرآلات دست‌ساز علاقه زیادی دارند. محصول مورد علاقه‌ی او را در فروشگاه اینترنتی جواهرات ژیار پیدا کنید و آن را به صورت خاص در رویداد مناسب به او تقدیم کنید. تصور کنید چقدر از هدیه شما به وجد خواهد آمد.

توجه کنید که برای هدیه دادن طلا هم لازم است خلاقیت به خرج دهید و فکر نکنید چون هزینه کرده‌اید و طلا، جواهر و یا سنگ قیمتی تهیه کردید نیازی به رمانتیک بودن ندارید! بلکه باید هدیه خود را که از فروشگاه اینترنتی جواهرات ژیار تهیه کرده اید، پس از یک شام عاشقانه یا در یک پیاده روی و پس از ابراز محبت به او تقدیم کنید.

 • پیدا کردن یک نامه عاشقانه مخفی شده در جیب کت یا پالتوی افراد، آن‌ها را به شدت غافلگیر خواهد کرد. یک نامه عاشقانه بنویسید و از او به خاطر حضورش در زندگی خود تشکر کنید و آن را در جیب لباس یا میان وسایل شخصی‍اش پنهان کنید. می‌توانید مطمئن باشید که از پیدا کردن آن، عشقش به شما بیشتر خواهد شد!
 • تعدادی پاکت نامه حاوی نامه‌ها و پیام‌های عاشقانه را روی دیوار بچسبانید به طوری که یک طرح به خصوص مثلا عبارت دوستت دارم یا اسم عشق‌تان را نشان دهد. این دیوار پس زمینه خوبی برای گرفتن عمس‌های غاشقانه و دو نفره شما خواهد بود.
 • ده روز مانده به تولد یا مناسبت به خصوصی که در نظر دارید، ده پاکت حاوی پیام‌های عاشقانه را روی دیوار اتاق خواب یا اتاق کارش بچسبانید تا هر روز که به آن مناسبت نزدیک می‌شوید، یک پیام عاشقانه از شما داشته باشد. برای جذابیت بیشتر این ایده، پیام‌ها را روزانه داخل پاکت‌ها قرار دهید تا امکان دیدن آن‌ها به صورت یک جا وجود نداشته باشد.
 • ساخت یک کلیپ کوتاه با عکس‌های دونفره و عاشقانه شما و همراهی یک موسیقی زیبا ایده بسیار هیجان انگیزی است که این روز ها ساخت آن به کمک نرم افزار های نصب شده روی گوشی‌های هوشمند بسیار ساده است.
 • از دوستان و خانواده او بخواهید از خودشان فیلم بگیرند و پیام تبریکی به مناسب تولد عشق‌تان برای شما ارسال کنند. از کنار هم گذاشتن این پیام‌های تصویری، فیلم جالبی می‌توانید بسازید که احتمالا او را شگفت‌زده خواهد کرد.
 • زمانی که در خواب است، به پایش نخی را گره بزنید و سر آن نخ را به هدیه‌ای که در جایی از اتاق مخفی شده، گره بزنید. هنگام بیدار شدن، با فهمیدن این‌که به پایش نخی بسته شده، نخ را دنبال می‌کند و به هدیه خاص شما می‌رسد. می‌توانید چهره‌‌ی خوشحال او را تجسم کنید؟
 • اگر روحیه‌ی او را می‌شناسید و می‌دانید که اهل خواندن روزنامه و مجله است از این تکنیک استفاده کنید. یک آگهی تبریک در روزنامه یا مجله را سازماندهی کنید و او را غافلگیر کنید.
 • این روزها استفاده از تکنیک‌های مختلف و خلاقانه برای سورپرایز کردن بسیار رایج شده‌است. از این فرصت استفاده کنید از یک ترفند کلاسیک برای سورپرایز کردن او استفاده کنید. زودتر از او در منزل حضور پیدا کنید و خانه را آماده یک جشن دو نفره کنید. یک کیک، شمع و تعدادی بادکنک و البته چراغ‌های خاموش، به طوری که وانمود شود کسی در منزل نیست. وقتی از راه برسد، با دیدن شما و کیک و شمع و بادکنک‌ها غافلگیر می‌شود.
 • گاهی به جای خرید یک هدیه گران قمیت، مجموعه‌ای از وسایل کوچک و ارزانی که عشق شما نیاز دارد، می‌تواند بسیار در خوشحال کردن او مؤثر باشد. یک بسته از اقلام مورد علاقه او مثلا شامل عطر، لوازم هنری، شکلات، لوازم آرایشی و غیره تهیه کنید و در فرصتی مناسب و یک رویداد هیجان انگیز به او هدیه دهید.
 • یک جعبه بزرگ را از بادکنک‌های هلیومی و رنگی پر کنید و به پایین نخ هر کدام یک پیام عاشقانه وصل کنید. درب جعبه را ببنید و آن را در پشت در اتاق یا منزل قرار دهید. حتی برای این که سورپرایز جالب تری باشد، می‌تواند جعبه‌ی یک لوازم برقی یا الکترونیکی بزرگ باشد که مثلا شما برای خودتان شفارش داده‌اید. تلفنی از او بخواهید جعبه را باز کند و دفترچه راهنما را برای شما بخواند. بدون شک از شنیدن صدای شگفت زده او پشت تلفن شما هم به وجد خواهید آمد.
 • با استفاده از ستاره‌های شب نما، روی سقف اتاق خواب‌تان یک پیام عاشقانه بنویسید. به محض خاموش شدن چراغ‌ها و با نمایان شدن آن‌ها، دست‌تان رو خواهد شد و شب عاشقانه شما ساخته می‌شود.
 • کتابی را که همسرتان در حال خواندن آن است بردارید و در بخش‌هایی از کتاب که هنوز نخوانده است، بعضی از حروف را های لایت کنید. به طوری که وقتی حروف کنار هم قرار بگیرد یک جمله عاشقانه به دست آید. این یک مجراجویی جالب است که او را خوشحال می‌کند.
 • به پارک بروید و از تاب سواری کردن به یاد روزهای کودکی خجالت نکشید. مطمئن باشید که یک عکس یادگاری روی تاب پارک نزدیک منزل شما، تا سال‌های سال شما را به یاد آن روز خاطره‌انگیز خواهد انداخت.
 • اگر همسر شما اهل گوش کردن به موسیقی است، صدای خود را ضبط کنید و برایش شعری را بخوانید یا پیام عاضقانه‌ای را دکلمه کنید و فایل آن را در میان موسیقی‌هایی که گوش می‌دهد قرار دهید. او قطعا با شنیدن صدای شما متعجب می‌شود! تبریک می‌گوئیم شما به هدف خود رسیده‌اید چون حالا دیگر خنده بر صورتش نقش بسته است. حتی طی این فایل صوتی می‌توانید او را به یک شام دونفره در رستورانی که آدرس داده‌اید دعوت کنید.
 • روی شیشه حمام، عبارت دوستت دارم را با انگشت بنویسید. زمانی که به حمام می‌رود و شیشه بخار می‌کند، پیام محبت شما نمایان می‌شود و او را غافلگیر می‌کند.
 • از دستان خود عکس بگیرید و آن را برای عشق‌تان با این پیام ارسال کنید :” آیا دستت را به من می‌دهی؟” این ایده خستگی یک روز یکنواخت کاری را از تن او دفع خواهد کرد.
Ballons Wall

دیوار بادکنکی

می‌بینید که ایده‌های زیادی برای سورپرایز کردن وجود دارد که ما در این مطلب تنها به تعدادی از آن ها اشاره کردیم، لازم است به این نکته توجه داشته باشید که هنگام استفاده از هریک از ایده ها به علایق و سلیقه طرف مقابل، نوع رابطه، جنسیت، سن و شخصیت مخاطب خاص خود توجه داشته باشید و البته خلاقیت به خرج دهید و عکس گرفتن را فراموش نکنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *