هدیه

بازی با روح و روان آنهایی که دوستشان داریم

spend time together

هدیه دادن

وقت گذراندن با همدیگر

خواندن این مطلب برای افرادی که می‌خواهند کسی را شیفته خود کنند یا افرادی که در یک رابطه عاطفی قرار دارند و می‌خواهند حس دوست داشتن را در روابط خود تقویت کنند توصیه می‌شود!!!

برای این که بتوانید با کسی که دوستش دارید اوقات خوب و خوشی را سپری کنید و در عین حال صمیمیت بیشتری را در روابطتان تجربه کنید چند نکته را بهتر است رعایت کنید. در این مطلب به بررسی این موارد خواهیم پرداخت..

 چیزهای جدیدی را با هم تجربه کنید

زوج‌هایی که این کار می‌کنند حسی را تجربه می‌کنند که هرگز قبل از آن تجربه نکرده اند. زیرا تجربیات جدید، هورمون اکسی توسین را که همچنین به عنوان “هورمون زنبور عسل” شناخته می‌شود، آزاد می‌کند. داشتن تجربه مشترک باعث می‌شود موضوعات زیادی برای گفتن و انرژی زیادی برای به اشتراک گذاشتن وجود داشته باشد.

 چیزی را با هم بسازید.

مهم نیست آن چه چیزی باشد. آن می‌تواند کاشت گل‌های جدید و یا شروع یک کسب و کار باشد. در هر صورت تاثیر زیادی خواهد گذاشت و نزدیکی که شما در نتیجه آن تجربه خواهید کرد، می‌تواند تاثیر زیادی روی صمیمیت شما داشته باشد.

چیزهای جدیدی را با هم تجربه کنید

زوج‌هایی که این کار را می‌کنند حسی را تجربه می‌کنند که هرگز قبل از آن تجربه نکرده اند. زیرا تجربیات جدید، هورمون اکسی توسین را که همچنین به عنوان “هورمون زنبور عسل” شناخته می‌شود، آزاد می‌کند. داشتن تجربه مشترک باعث می‌شود موضوعات زیادی برای گفتن و انرژی زیادی برای به اشتراک گذاشتن وجود داشته باشد.

 

 در مورد عمیق ترین احساسات خود صحبت کنید.

توانایی برای به اشتراک گذاشتن شادی و درد، رابطه شما را عمیق تر می‌کند. هنگامی که کسی شما را دوست داشته باشد، شما را با احساسات خود قضاوت نمی کند و در حل آن موضوع از شما حمایت می‌کند. فقط به یاد داشته باشید شریک زندگی خود را به درمانگر خود تبدیل نکنید.

 حتی اگر ازدواج نکرده اید، تعهدات خود را به خاطر داشته باشید.

این که ارتباط شما به ازدواج منجر می‌شود یا خیر ، ارتباطی به موضوع تعهد ندارد. همه ی ما وقتی در یک ارتباط عاطفی قرار داریم تعهداتی نسبت به طرف مقابل خود و رابطه مان داریم. پس برای داشتن یک رابطه و صمیمیت خوب تعهدات خود را زیر پا نگذارید.

 شریک زندگی خود را بهتر بشناسید.

از علایق مشترک سرگرم کننده ای خود و طرفتان آگاه باشید و با به اشتراک گذاشتن آن با شریک خود صمیمیت عاطفی ارتباطتان را بیشتر کنید.

 هدیه بگیرید

هدیه، بخش مهمی از روابط و تعاملات انسان‌ها را در بر می‌گیرد. هدیه دادن و گرفتن، پیوند بین اعضا​ی خانواده و دوستان را محکم می‌کند. هنگامی که افراد به یکدیگر هدیه می‌دهند، اول از همه نشان می‌دهند که برای یکدیگر ارزش قائل هستند و به یکدیگر اهمیت می‌دهند و بعد این که هدیه دادن و گرفتن موجب می‌شود که به یکدیگر بیشتر فکر کنند و توجه نشان دهند. اگرچه مفهوم هدیه در فرهنگ‌های مختلف گاهی متفاوت است، اما در اصل نشان دهنده توجهی است که افراد به یکدیگر دارند.

 

love ring

هدیه گرفتن

هدیه دادن واضح ترین روشی است که فرد می‌تواند علاقه خود را به طرف مقابل نشان دهد.

به گفته روان شناسان هدیه دادن و گرفتن می‌تواند برای افراد بسیار مهم باشد و موجب سلامت روح و در نهایت جسم دو طرف شود. در حقیقت این عمل افراد را در شرایط برد ـ برد قرار می‌دهد و احساسات خوب و بسیار خوشایندی در هر دو طرف ایجاد می‌کند و موجب صمیمیت و در نتیجه احساس امنیت بیشتر می‌شود. در حقیقت هدیه دادن و گرفتن باعث ترشح هورمون «سروتونین» که در مغز و تنظیم کننده حالات روحی افراد است، می‌شود.

هدیه بی مناسبت

پیش از هر چیز باید گفت یک هدیه خوب و باارزش هدیه ای است که بدون منظور و بدون توقع جبران داده شود. در این مواقع اگر طرف مقابلتان یک دختر نوجوان است می‌توانید یک گردنبند نقره یا گردنبند طلا را انتخاب کنید و اگر طرف مقابل شما یک آقا است کادوی مناسب یک گردنبند نقره مردانه یا یک انگشتر مردانه می‌تواند باشد. البته انتخاب گردنبند نقره، گردنبند طلا و یا انگشتر مردانه کاملا به هزینه ای که می‌خواهید انجام دهید ارتباط دارد.

هدیه خوب

هدیه دادن به نظر کار ساده ای می‌آید. اما باید گفت کاری بسیار سخت و پیچیده است. هدیه خریدن از این نظر سخت است که معمولا نمی دانیم طرف مقابل از هدیه ما خوشش می‌آید یا خیر. درواقع نمی توانیم براحتی وارد مغز او شده و از دریچه چشم‌های او دنیا را ببینیم و بفهمیم که او واقعا چه می‌خواهد. حتی گاهی اوقات این ناتوانی به تهیه هدایایی منجر می‌شود که از نظر گیرنده ارزشی ندارند.

در زیر به برخی از ویژگی‌های یک هدیه خوب اشاره می‌کنیم:

هدیه بی مناسبت

پیش از هر چیز باید گفت یک هدیه خوب و باارزش هدیه ای است که بدون منظور و بدون توقع جبران داده شود. در این مواقع اگر طرف مقابلتان یک دختر نوجوان است می‌توانید یک گردنبند نقره یا گردنبند طلا را انتخاب کنید و اگر طرف مقابل شما یک پسر است کادوی مناسب یک گردنبند نقره مردانه یا یک انگشتر مردانه می‌تواند باشد. البته انتخاب گردنبند نقره، گردنبند طلا و یا انگشتر مردانه کاملا به هزینه ای که می‌خواهید انجام دهید ارتباط دارد

هدیه گرانقیمت

اگر هدیه تان باعث شود که دریافت کننده احساس ناخوشاییندی را تجربه کند بهتر است از خرید آن صرف نظر کنید، اما اگر فکر می‌کنید با خرید هدیه گران قیمت می‌توانید دوست داشتن خود را به طرف مقابل نشان دهید پس بهتر است تعلل نکنید. برای تهیه یک هدیه خاص می‌توانید سراغ سفارش جواهرآلات رفته و از جواهرآلات برند، جواهرات alone یا جواهرات ck یا یک گردنبند طلا را انتخاب نمایید. برای سفارش جواهرآلات بهتر است ابتدا سراغ فروشگاه های اینترنتی رفته، مدل ها را ببینید تا بتوانید برای سفارش جواهرآلات خود تصمیم مناسبی بگیرید.

هدیه خاص

گاهی اوقات برخی افراد صرفا برای رفع تکلیف هدیه می‌خرند و در این گونه مواقع هدایایی مانند پوشاک و ….. را مناسب می‌دانند. اگرچه این اجناس نیز بسیار ضروری هستند، اما با دادن این نوع هدایا نمی توانید به دریافت کننده این احساس را بدهید که برایتان مهم هست. اگر می‌خواهید چنین حسی به او بدهید بهتر است برایش چیزی بخرید که بسیار متفاوت تر باشد. برای این کار می‌توانید با خرید جواهرآلات اینترنتی از جواهرات alone یا جواهرات ck و دریافت آن توسط طرف مقابلتان، او را سوپرایز کنید و از دیدن شادی او شاد شوید.

تفکر هدیه دهنده

خود هدیه چندان مهم نیست، بلکه تفکر پشت آن از اهمیت بیشتری برخوردار است. بنابراین در مورد هدیه ای که می‌خرید به دقت فکر کنید. به طور کلی به کسی که می‌شناسید هدیه ای بدهید که دوست دارد. معمولا در صحبت‌هایتان می‌توانید متوجه شوید که او چه چیزی دوست دارد. اگر هم کاملا نمی دانید طرف مقابل چه چیزی دوست دارد، هدیه ای بگیرید که احتمال می‌دهید برایش جذاب باشد.مثلا امکان دارد شما هزینه قابل توجهی انجام دهید و کادویی مانند جواهرات alone یا جواهرات ck را برای طرف مقابل خود هدیه بگیرید، در حالی که مورد علاقه طرف مقابلتان نباشد. پس این نکته علاقه را در نظر بگیرید.

نوشته زیبا

همیشه روی کاغذ کادوی هدیه تان متنی زیبا بنویسید. البته تا آنجا که می‌توانید از نوشتن جملات کلیشه ای اجتناب کنید. گاهی می‌توانید خاطرات زیبایتان را که با هم داشتید در جمله ای زیبا بیان کنید و به پاس آن روزها هدیه تان را پیشکش نمایید، اما اگر هم نمی دانید چه بنویسید یک جستجوی ساده در اینترنت می‌تواند جملات بی شمار زیبایی در این خصوص در اختیارتان قرار دهد.

منبع: www.psychologytoday.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *