انگشتر

راهنمای انتخاب انگشتر مناسب

انتخاب انگشتر
انگشتر طلا دایره

انگشتر طلا دایره

ممکن است گاهی یک انگشتر در دستان شما به اندازه ­ای که در ویترین یک مغازه درخشان و جلوه داشت، در انگشت شمازیبا نباشد. دلیل این اتفاق چه می ­تواند باشد؟ در این مقاله قصد داریم به فاکتورهای انتخاب مناسب ترین انگشتر برای انواع دستان بپردازیم.

به دلیل تفاوت هایی که در انگشت هر فرد با فردی دیگر وجود دارد، ممکن است انگشتری در انگشت یک فرد مناسب و درخشان باشد اما همان انگشتر برای فردی دیگر جلوه لازم را نداشته باشد. دلیل این موضوع نیز وجود تفاوت­ ها و گونه­ های مختلف شکل دست ها و انگشت افراد می­ باشد.

فاکتور ها و نکات مختلفی وجود دارد که برای انتخاب یک انگشتر باید مورد توجه قرار بگیرند. بعضی از این فاکتور ها شامل طراحی انگشتر، جنس انگشتر، سایز و اندازه انگشتر، جزییات و پرداخت های انگشتر، توجه به طول و پهنای انگشت مورد نظر و… می ­باشد.

 

انتخاب انگشتر بر اساس طول و پهنای انگشت

انتخاب انگشتر

انتخاب انگشتر

فاکتور بسیار تاثیرگذاری که با توجه به آن می­ توانیم گزینه مناسبی را برای انتخاب انگشتر داشته باشیم، طول و پهنای انگشت است که باید با انگشتر مورد نظر ارتباط و هماهنگی لازم را داشته باشد. به این جهت که طول و سایز انگشتر مورد نظر متناسب با طول و پهنای انگشت باشد تا جلوه انگشتر حفظ شود.

انتخاب نگشر برای انگشتان باریک

نکته ی مهمی که برای این مدل انگشتان وجود دارد این است که از انگشتر هایی  استفاده شود تا انگشت عریض ­تر به نظر رسند همچنین ظرافت دست را از بین نبرند بنابراین انگشترهایی با طرح و نگین های بزرگ گزینه ­ی مناسب و توصیه شده­ ای نمی­ توانند باشند. انگشترهایی با نگین­های کوچک می­توانند باعث عریض تر به نظر رسیدن این مدل انگشتان شوند بنابراین اکسسور هایی با این ویژگی توصیه می­ شوند.

انگشتر مناسب انگشت های کوچک

انگشتر مناسب انگشت های کوچک

انگشتر مناسب انگشت های کوتاه

افراد با انگشتانی کوچک باید انگشترهایی را استفاده نمایند که باعث کشیده و بلند تر نشان دادن انگشتانشان شود. برای آن­که کمک کنیم تا انگشت مورد نظر کشیده به نظر رسد، انگشترهایی با نگین­های بیضی شکل بهترین انتخاب می­ تواند باشد.

تا جایی که یک انگشتر با نگین یا سنگ مستطیلی شکل، خیلی بزرگ نباشد نیز انتخاب مناسبی برای انگشتانی با این آناتومی است. انگشترهایی با نگین­ های طرح اشکی، نگین­ های لوزی شکل و… نیز برای این انگشتان مناسب است و باعث زیبایی آن می­ شود.

انگشتر ماسب انگشت های کوتاه

انگشتر ماسب انگشت های کوتاه

انتخاب انگشتر برای انگشتان بلند و کشیده

اکثر انگشتر ها برای انگشت های بلند و کشیده مناسب و درخشان اند. اما انگشترهای گرد و انگشتر هایی ماننند نمونه ­های زیر، باعث زیبایی و درخشانی بیشتر این آناتومی انگشت، می ­شوند. برای جلوه بیشتر انگشتان کشیده استفاده از آن دسته از اکسسوری هایی که دارای استایلی برجسته می­ باشند نیز توصیه می­ شود.

انگشتر مناسب انگشت های بلند

انگشتر مناسب انگشت های بلند

انتخاب انگشتر برای انگشتان عریض و پهن

یافتن مناسب ­ترین انگشتر برای انگشت های عریض و پهن ممکن است اندکی سخت باشد. نکته این است برای آن­که این مدل انگشت­ ها پهن تر از آن­چه هستند، به نظر نرسند، انگشترهایی با نگین یا سنگ بیضی شکل، مستطیلی، زمرد سبز رنگ، بهترین گزینه ­ها برای انتخاب می­ باشند.

در مورد دیزاین یک انگشتر مناسب برای انگشتانی با این ویژگی، انگشترهایی با طراحی نامتقارن و زاویه دار بسیار انتخاب­ های مناسبی می ­باشد.

انگشتر مناسب انگشت های پهن

انگشتر مناسب انگشت های پهن

انتخاب انگشتر مناسب بند انگشتان بزرگ

اگر شما دارای بند انگشتانی بزرگ می ­باشید، نگران نباشید و توجهی به این مساله نداشته باشید چرا که چنین انگشتانی می­توانند سبب درخشش و نمایان شدن انگشتر موجود در انگشتان شوند و توجه ها از سوی انگشتان زمخت و بزرگ به انگشتری درخشان، جلب شوند.

 

انگشتر با نگین کوچک سبب بزرگتر به نظر رسیدن این مدل از دست ها می­شود بنابراین انتخاب  مناسبی نمی ­باشند.

اگر شما دارای بند انگشتانی بزرگ می­ باشید، نگران نباشید و توجهی به این مساله نداشته باشید چرا که چنین انگشتانی می­توانند سبب درخشش و نمایان شدن انگشتر موجود در انگشتان شوند و توجه ها از سوی انگشتان زمخت و بزرگ به انگشتری درخشان، جلب شوند.

انگشتر های با نگین کوچک سبب بزرگتر به نظر رسیدن این مدل از دست ها می­ شود بنابراین انتخاب  مناسبی نمی ­باشند.

انگشتر از آن دسته اکسسوری هایی است که اگر به درستی و با دقت انتخاب شود می ­تواند در عین سادگی و زیبایی، جلوه­ ی خاصی به دستان و استایل افراد ببخشد.

نکته­ ی قابل توجهی وجود دارد که رعایت آن بسیارحائز اهمیت است: از انگشترهایی که برایتان تنگ می­ باشند استفاده نکنید چرا که این امر می­ تواند به مرور زمان روی فرم انگشتان تاثیر منفی­ داشته باشد.

منبع: working mother

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *