استایل

چگونه به عشقمان ابراز محبت کنیم؟

How to express your love
How to express your love

ابراز علاقه به عشقمان

عشق و ابراز آن، مهم‌ترین بخش هر رابطه عاطفی است و گاهی ممکن است در میان شلوغی‌های روزمره، فرصت ابراز عشق، محبت و علاقه به کسی را که دوستش دارید پیدا نکنید. این که کلمات و جملات عاشقانه را چاشنی صحبت‌های روزانه خود کنید، امری است طبیعی، ولی گاهی می‌توانید با انجام یک اقدام مخصوص، محبت خود را به عشق‌تان نشان دهید. کارهایی مثل ساختن یک شب غافلگیرانه‌ی عاشقانه، تهیه کردن هدیه‌ای رمانتیک، خریدن چیزی که او به آن نیاز دارد و هر چیز دیگری که او را خوشحال می‌کند، می‌تواند تبدیل به یک ابراز عشق منحصر به فرد و به یاد ماندنی شود. خوب است بدانید که تمام این اقدامات کوچک، برای بقا و کیفیت رابطه عاطفی و عاشقانه‌ی شما بسیار مهم است، چون لذت و شیرینی آن را برای هر دوی شما چند برابر می‌کند، رابطه شما را قوی‌تر و عمیق‌تر می‌کند و شما در کنار یکدیگر خوشحال‌تر به زندگی ادامه می‌دهید. در این مطلب به شما می‌گوئیم چگونه می‌توانید عشق خود را به کسی که دوستش دارید ابراز کنید و در این راستا، توجه به نکاتی لازم است.

نکاتی که باید برای ابراز علاقه به همسر یا نامزد خود رعایت کنید:

  • درک کنید که به چه چیزی نیاز دارد
  • پنج زبان ابراز عشق را یاد بگیرید
  • از کلمات و جملات تائیدی و مثبت بیشتر استفاده کنید
  • برای صرف زمان با کیفیت برنامه ریزی کنید
  • بیشتر هدیه بدهید
  • عشق خود را با عمل و رفتار نشان دهید.
  • از تأثیر بزرگ تماس‌های فیزیکی غافل نشوید
  • درک کنید که به چه چیزی نیاز دارد

درک نیازهای کسی که دوستش دارید و انواع این نیازها، شما را در نحوه ابراز علاقه کمک می‌کند. سعی کنید بفهمید، نامزد شما بیشتر از چه طریقی تحت تأثیر قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، آیا دریافت هدیه‌ای منحصر به فرد او را واقعاً خوشحال می‌کند، یا پیش از هر چیزی او نیاز به لمس و تماس فیزیکی دارد؟ این موضوع به شما در شناخت راهی که می‌توانید به واسطه آن عشق خود را به او نشان دهید، کمک می‌کند. روش‌های مختلف را امتحان کنید و تأثیر آن را بررسی کنید.

به طور کلی برخی از تحقیقات، نشان می‌دهند که ابراز عشق، 5 زبان دارد و افراد به این زبان‌ها می‌توانند احساسات خود را به یکدیگر نشان دهند، از یکدیگر قدردانی کنند و عشق خود را نشان دهند. این پنج زبان عبارتند از : کلمات تائیدی و مثبت، صرف زمان با کیفیت، هدیه دادن، ابراز عشق عملی و تماس فیزیکی. در ادامه مطلب درباره هر زبان، توضیح مختصری ارائه می‌دهیم.

از کلمات و جملات تائیدی و مثبت بیشتر استفاده کنید

بیان این‌که چقدر کسی را دوست دارید و استفاده از جملات عاشقاته در مکالمات روزمره یکی از راه‌های ابراز علاقه به عشق شماست.  احساسات خود را بیان کنید.  به کسی که دوستش دارید بگوئید برای مشا جذاب و دوست داشتنی است. زبان و کلام مناسب با روحیه‌ی هر زمان طرفین، فضای رابطه را لطیف‌تر می‌کند و از نظر روحی و روانی دو نفر را به هم نزدیک‌تر می‌کند. این کار را با یادداشت های کوچک روزانه و پیام‌های صوتی کوتاه انجام دهید. یا هنگامی که او را از نردیک می‌بینید بگوئید که برای تان مهم و ارزشمند است، به او بگوئید که از او مراقبت خواهید کرد و غیره.

برای صرف زمان با کیفیت برنامه ریزی کنید

شما اگر کسی را دوست داشته باشید، برای گذراندن وقت خود با او برنامه ریزی می‌کنید و دوست دارید تا جایی که برنامه زندگی و کاری شما اجازه می‌دهد، زمان خود را در کنار کسی سپری کنید که دوستش دارید و از گذر زمان نزد او لذت می‌برید. بنابراین، زمانی را در نظر بگیرید و میان شلوغی‌های روزمره، با او درباره آینده، برنامه‌ها، احساسات، نیازها و سایر موضوعات صحبت کنید. این زبان ابراز عشق، کلیدی است که میزان توجه شما را نسبت به عشق‌تان نشان می‌دهد.

بیشتر هدیه بدهید

دادن و گرفتن نمادهای فیزیکی عشق و دوست داشتن، مثل گل رز، جواهرات، انواع هدیه‌های رمانتیک و خاص، نشان می‌دهد که کسی که دوستش دارید تا چه اندازه برای شما ارزشمند است و این که با هدیه دادن اقلام رمانتیک، می‌توانید در یاد او ماندگارتر باشید.

در ادامه این بخش، ایده‌هایی درباره ابراز علاقه، عشق و محبت به معشوق، همسر یا نامزدتان‌ به شما ارائه می‌دهیم تا به کمک آن‌ها بتوانید راهی منحصر به فرد برای نشان دادن علاقه‌ی خود پیدا کنید و در نتیجه رابطه‌ی خود را روز به روز بهتر و قوی‌تر کنید.

ایده‌هایی برای بهترین کادو برای همسر و هدیه‌های رمانتیک

شکلات، هدیه‌ای شیرین و خاص

کمتر دختر و زنی پیدا می‌شود که از شکلات دوست نداشته‌باشد و از گرفتن انواع شکلات به عنوان یک هدیه خاص و غافلگیرانه خوشحال نشود. یک جعبه شکلات، انتخاب خوبی برای ابراز علاقه‌ی شما به دختری است که دوستش دارید، چون نه تنها او را خوشحال می‌کنید، بلکه شیرینی شکلات را در رابطه‌تان احساس خواهید کرد. شکلات هدیه‌ی خود به طور ویژه‌ای تزئین کنید و آن را به یک هدیه‌ی خاص و ارزشمند تبدیل کنید.

ماگ به عنوان کادو با یک پیام شخصی

همه ماگ‌ها و لیوان‌ها هر روز مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، اما اگر شما با یک اقدام مبتکرانه، ماگی را با یک پیام شخصی و گاهاً بامزه برای نامزد خود سفارش دهید، او هر روز از آن استفاده می‌کند. اگر فکر می‌کنید ماگ با طرح چاپ عکس تکراری شده، می‌توانید حرف دل خود را در قالب چند جمله ساده، کوتاه و با نمک بر روی ماگ چاپ کنید تا هر روز هنگام نوشیدن چا، نامزدتان آن را بخواند و از داشتن شما و احساسی که به او دارید، خوشحال شود. خواندن یادداشتی روزانه، می‌تواند یاد شما را در ذهن کسی که دوستش دارید، همیشه زنده نگه دارد.

جعبه پیام‌های عاشقانه، بهترین کادو برای همسر

جعبه‌ای را تصور کنید که در آن قلب‌های چوبی کوچک زیادی جای گرفته است. روی هر قلب، یا یکی از ویژگی‌هایی که باعث شده به همسر یا نامزد خود عشق بورزید، حک شده یا پیامی عاشقانه در خود دارد. این جعبه، در دل خود، می‌تواند ده‌ها پیام عاشقانه جای دهد که هدیه گرفتن آن، می‌تواند خوشحال کننده و جالب باشد.

Special Gifts for wife

کادو برای همسر

گردنبند، زنجیر طلا و پلاک اسم طلا و انگشتر طلا را خاص هدیه دهید

اگر به دنیال هدیه‌ای خاص، منحصر به فرد و پر زرق و برق می‌گردید، زنجیر طلا و پلاک اسم طلا بهترین انتخاب است. گرفتن چنین هدیه‌ای از طرف شما، برای او ارزشمند است چون به او نشان داده‌اید که چقدر خاص و گرانبهاست، از طرفی دیدن نام عزیز شما، بر روی گردنش می‌تواند غرور آفرین باشد. بنابراین، انگشتر طلا، با طرح اسم کسی که دوستش دارید، گردنبند، زنجیر طلا و پلاک اسم طلا انتخابی است که نهایت عشق و علاقه شما را به عشق‌تان نشان می‌دهد. این هدیه‌ها را می‌توانید از سایت‌های خرید آنلاین زیورآلات اینترنتی تهیه کنید.

عشق خود را با عمل و رفتار نشان دهید.

همیشه، این رفتار انسان‌هاست که مهر تائیدی بر گفتار آن‌ها می‌زند. هر چقدر هم که در استفاده از کلمات و جملات عاشقانه از خود بخشش نشان دهید، اما عمل شما منعکس کننده آن‌ها نباشد، بی فایده است. با رفتار خود، به کسی که دوستش دارید نشان دهید برایش ارزش و احترام قائلید. با انجام کارهای ساده، به او بگوئید که از او مراقبت می‌کنید و برایتان مهم است. گاهی داوطلبانه انجام وظایف روزانه‌ای را قبول کنید، مثلا برای بردن خودروی او به تعمیرگاه پیشقدم شوید، اگر بیمار است، خرید روزانه‌اش را به عهده بگیرید و او را نزد دکتر ببرید.

از تأثیر بزرگ تماس‌های فیزیکی غافل نشوید

نشان دادن احساس علاقه، عشق و تمایل به شخصی که دوستش دارید، با برقراری ارتباط فیزیکی نیز میسر می‌شود. تماس فیزیکی، دو نفر را به یکدیگر از لحاظ روحی نزدیک می‌کند و تأثیرات خاص خودش را در رابطه می‌گذارد. تماس فیزیکی شامل برخورد شانه‌ها، در آغوش گرفتن و فشردن دست می‌شود و چیزی جدای از رابطه جنسی است.

منبع: adiyprojects.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *