دسته بندی نشده

انواع زیورآلات

زیورآلات خاص

زیورآلات خاص

زیورآلات خاص و شیک

در چند ماه گذشته با توجه به جستجوها و تحقیقات متفاوتی که در زمینه ی جواهرات و زیورآلات شده است نتایج جالبی به دست آمده . تحقیقات نشان می دهند که در سال 2018 برند ها و یا طراحان مستقل انواع متفاوتی از زیورآلات به بازار معرفی کرده اند  که هر کدام از لحاظ جنس ماده ی اولیه , نوع طراحی , تفکری که طراحی به دنبال اثبات آن بوده یا طرح و مسئله ای که از آن الهام گرفته است متفاوت اند.

البته بعصی از این طرح ها به دلایل خاصی شهرت بیشتری یافته که در ادامه به بررسی و بیان چند مورد میپردازیم.

زیورآلات با طرح های بزرگ و چشم گیر

استفاده از زیورآلات بزرگ و طرح های اغراق شده وجود زوایای تیز یا حجیم انتخابی جسورانه می باشد این نوع از زیورآلات به کاربر اجازه میدهد تا شخصیت منحصربه فرد خود را به نمایش بگذارد و احساس رضایتی درونی را برایش به همراه دارد.

به طور مثال استفاده از گوشواره ای با این مشخصات میتواند به کاربر احساس جسارت و قدرت بدهد.

گوشواره های بزرگ و بلند که تا سرشانه میرسند و به تنهایی می توانند جواهری چشم گیر و کامل به نظر برسند در نوع خود طرحی ویژه هستند , البته استفاده از این نوع گوشواره در موقعیت ها و شرایط خاص همچون فرش قرمز بسیار مناسب می باشند ترکیب این نوع از گوشواره که از سنگ های گرانقیمت در ساختار آن استفاده شده است شما را از استفاده از نوع دیگری از زیورآلات بی نیاز سازد.

البته استفاده از گوشواره های گرد که یکی کوچک و دیگری بزرگ است  یا تگ گوشواره ای آویزان از فقط یک گوش انتخاب جسورانه ایست که این روزها طرفداران خاص خود را دارد و میتوان گفت روشی مناسب برای ایجاد زیبایی و تفاوت می باشد.

 

شیک و در عین حال ساده

در مقابل استفاده از زیورآلات ساده ساخته شده از مروارید و… با ساختاری براق و ساده هنوز طرفداران خاص خود را دارد , همچنین این نوع از جواهرات برای استفاده در مراسم و شرایط خاص بسیار مناسب هستند و به همین جهت مخاطبین خاص خود را نیز دارند.

مروارید از جمله مواد اولیه ایست که از دیرباز در ساخت چواهرات به کار برده شده است و محبوبیت بسیار زیادی دارد البته مروارید سیاه در حال رشد و یافتن طرفداران خاص خود می باشد و همچنین جایگاه واقعی خود را پیدا خواهد کرد . استفاده از مروارید های طبیعی یا پرورشی در ساخت زیورآلات ظاهر و جلوه ای خاص به آنها می بخشد و می توان گفت نظر خیل عظیمی از طرفداران زیورآلات را به خود جلب کرده است.

 

گردنبندهای متفاوت

استفاده از چندین زنجیر و گردنبند به طور لایه ای و همزمان , توسط تعدادی از سلبریتی ها معروف شد و تبدیل به سبکی شیک و زیبا در عین سادگی شد. استفاده از زنجیرها بدون آویز یا به همراه آویز به سلیقه ی کاربر بستگی دارد و در هر دو حالت ترکیبی جالب و برخوردار از زیبایی ساخته می شود که نظر مخاطب را به خود جلب می کند .

بسیاری از ما طرفدار سادگی هستیم و استفاده از جواهرات زیبا و ساده را در اولویت قرار میدهیم این ترکیب می تواند برای موقعیت های متفاوت دارای زیبایی مورد نظر باشد ترکیبی که شاید دل کندن از آن برایتان سخت گردد.

استفاده از گردنبندهای دخترانه بزرگ و سنگین با سنگهای بزرگ و گرانقیمت نیز یکی از جواهرات محبوب به شمار می آیند استفاده از این نوع جواهر با ساختار خاص و یا به کار بردن سنگهای مختلف با رنگ های متفاوت و متناسب با رنگ پوست, آرایش و یا لباس کاربر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

همچنین تعدادی از طراحان بزرگ خلاق و هنرمند در سال2018 شروع به درخشیدن و طراحی زیورآلاتی خاص و منحصر به فرد و شاید کمی عجیب و پر طرفدار و در عین حال  شیک کرده اند .

جواهرات طراحی شده توسط نادیا قوصن جزو طرح های عجیب و جالب و مورد توجه مخاطبین بوده است . جواهراتی با طرح خوراکی های مختلف همچون همبرگر , گوشت و … میتوان از این مجموعه  انگشتر  و حلقه ی Hamburger  متشکل از  حلقه ای شبیه به گوشت , کاهو , پیاز , گوجه فرنگی نام برد که امکان استفاده ی همزمان یا جداگانه ی آن وجود دارد.

همچنین از دیگر انگشترهای او میتوان به مجموعه ی Sushi و Charm اشاره کرد. این جواهرات جزو جواهرات گرانقیمت قرار میگیرند و البته مخاطبین و طرفداران خود را نیز دارند .همچنین توجه افراد مشهور متعددی همچون بیانسه , کارل لارگرفلد و… به این نوع انگشترهای خاص جلب شده و از این جواهرات تاکنون استفاده کرده اند.

زیورآلات با طرح خوراکی ها

زیورآلات با طرح خوراکی ها

BRENT NEALE از جمله هنرمندانیست که جواهرات خود را با الهام گرفتن از طبیعت و ترکیب رنگ و نقش های مختلف طراحی می کند. ترکیب رنگ های شاد و زنده در کنار طراحی خلاقانه برای مخاطب یادآور داستان های جن و پریست و همین باعث تمایز این نوع از جواهرات می گردد.

قیمت چند صد دلاری این زیورآلات در کنار وجود طرح تک شاخ و زنبور و رنگین کمان در ساختار انگشتر یا گردنبند از نکات جالب توجه این جواهرات می باشد . کارهای این طراح نیز از طرفداران زیادی برخوردار است و همین باعث شده تا این گروه نیز جزو جواهرات خاص و شیک قرار گیرند.

جواهرات طراحی شده توسط JESSICA BIALES ترکیبی از قوه ی تخیل و نظم است همراهی طرح های مدرن و کلاسیک جواهراتی را خلق کرده که برای بسیاری از مخاطبین جذاب و با معناست . به طور مثال قرار گرفتن رنگ های مدرسه ای در کنار هم یا خلق اثری هنری با پیچ و تاب های قرن 21 .

زیورآلات با ترکیب رنگ ها

زیورآلات با ترکیب رنگ ها

 

از دیگر طرح های محبوب جواهرات پوشیده شده از پر پرندگان  ,سنگ های قیمتی دست ساز و … از جمله طراحی های SARAH HENDLER می باشد که جایگاه ویژه ای در بین مخاطبین دارد .

جواهرات ترکیب المان های مختلف

جواهرات ترکیب المان های مختلف

هنرمندان مختلف با الهام گرفتن از اتفاقات رویداد های مختلف و همچنین طبیعت یا تاریخ و همچنین فاکتورهای متفاوت دیگر آثار هنری گوناگونی را خلق میکنند . طراحی زیورآلات نیز از این قانون مستثنی نیست و مسائل و رویدادهای مختلفی باعث ایجاد یک  طرح یا تغییر در آن می شود.

الکساندر کالدر در طراحی گوشواره های خود از تلفن همراه ایده گرفته است تک بودن این گوشواره ها و قابل استفاده بودن آنها فقط برای یک گوش آن را به طرحی متمایز و ویژه تبدیل کرده است.

گوشواره های خاص

گوشواره های خاص

 

زنجیرهایی با استفاده های مختلف

زنجیرهایی با استفاده های مختلف

استفاده از انواع زنجیرها در ترکیب لباس و پوشش و همچنین قسمتی از تن پوش این روزها رواج بیشتری پیدا کرده است . مخاطبین بسیاری از این نوع از جواهرات استقبال کرده اند و این نوع از زیورآلات رو به عنوان بخشی از پوشش خود استفاده می کنند . حضور زنجیر های باریک یا پهن در انواع اشکال و مواد اولیه ی متفاوت زیبایی و جلوه ی بیشتری به پوشش کاربران آنها میبخشد و این یکی از دلایل محبوبیت این نوع جواهر خاص میباشد. البته در این نوع طرح نیز مدلهای خاص و عجیب و جدید هم دیده می شود که مخاطب خاص خود را داشته و مورد استقبال گروهی ویژه قرار میگیرد.

Chokers یک راه عالی برای جلب توجه مخاطب به چهره هستند حلقه های گرد ساخته شده از مواد اولیه ی متفاوت که مورد توجه برند ها و افراد مشهور  مختلف نیز قرار گرفته اند چوکرها می توانند هم به صورت تجملاتی و هم مینیمالیستی طراحی وساخته شوند و نظر گروه های مختلف مخاطبان را تامین کنند.

پین، پیکسل و آویز

در عصر حاضر میتوانیم شاهد بازگشت مجدد پین های مختلف به روی لباس ها باشیم زیورالات ساخته شده از سنگ ها یا فلزات ارزشمند که روی لباس نصب میگردد. طرح های مختلف و خلاقانه ای که از یک طرف بسیار خاص و متفاوت اند و از سویی دیگر زیبا و دلنشین هستند ترکیب این پین ها با پوششی هماهنگ و متناسب آنها می تواند ظاهری شیک و خاص را برای شما به ارمغان آورد .این نوع از زیورآلات توسط برندهای بسیار مشهور  به صورت کاملا حرفه ای نیز مورد استفاده قرار میگیرد قطعاتی که به خاطر فرم  ویژه ی خود شاید کمی عجیب به نظر برسند ولی تنوعی که ایجاد میکنند مورد علاقه بسیاری از مخاطبین می باشد.

پین های قابل استفاده روی لباس

پین های قابل استفاده روی لباس

یکی از جواهراتی که بسیار مورد توجه مخاطبین قرار گرفته است کمربندهای خلاقانه ایست که از انواع مواد و وسایل مختلفی ساخته می شوند . ظاهر متفاوتی که در پی استفاده از این نوع زیورآلات به شما هدیه داده می شود هدف ساخت این گروه بوده است.

طراحان این سبک معتقدند در صورت استفاده ی هماهنگ این کمربند ها با لباس های خاص میتوانید استایلی ویژه داشته باشید این گروه می تواند برای طرفداران زیورآلات متفاوت جذاب باشد و افراد مختلفی را به سمت خود جذب کند هستند کاربرانی که از وجود چنین طرحی بسیار خوشحال شوند و با خرید و استفاده ی آن حس خوبی کسب نمایند.

وسایل مصرفی روزانه یا زیورآلات

جودی بلوم که در فوریه 2018 درگذشت با ترکیب لوازم و وسایلی که ما به صورت روزانه از آنها استفاده میکنیم و به کاربردن آنها به عنوان زیورآلات تحولی عجیب و جالب توجه در استفاده از زیورآلات متفاوت ایجاد کرد. در این نوع از زیورآلات از اشیای محکم مانند زنجیرهای توپ، کلید، قفل، و حتی چرخ های اسکیت بورد به جای سنگ های قیمتی و فلزات گرانبها استفاده می شود. این ساختار جدید اگرچه کمی نامتعارف و غریب به نظر می رسد ولی همچنان طرفداران خود را داشته و به سبکی خاص و ویژه تبدیل شده است.

کمربندهای متفاوت

کمربندهای متفاوت

همراهی طبیعت و جواهرات

از دیگر طرح هایی که بسیار مورد توجه قرارگرفته شده است زیورآلات با طرح اجسام , گیاهان و یا حیوانات موجود در طبیعت می باشد. همچنین با به کار بردن همان گیاهان یا اجسام همچون صدف , برگ  و … در ساختار زیورآلات میتوان گونه ای از زیورآلات زیبا با طرح های ویژه و طبیعی داشت.

طراحی زیورآلات به صورت غیر معمول و استفاده از مواد اولیه ای غیر از سنگ یا فلز های گران قیمت باعث ایجاد دریچه و نگاهی جدید به طراحی و ساخت زیورآلات شده است . اینکه طراحان روز به روز با استفاده از خلاقیت و قدرت تصور و ایده پردازی به خود جرات فراتر رفتن از مرزهای عادی و همیشگی ساخت زیورآلات می دهند باعث خلق تفاوت هایی جذاب  می شوند که این تفاوت ها خود زمینه ساز خلق زیبایی و جواهراتی خاص و شیک می گردد.

گردنبند خاص

گردنبند خاص

منبع: www.lecourrieraustralien.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *