دسته بندی نشده

چگونه طلا و جواهرات مینیمال استفاده کنیم؟

طلا مینیمال
گردنبند جواهر دلربا

گردنبند جواهر دلربا

طلا و جواهرات مینیمال

طلا و جواهرات مینیمال می‌توانند فریبندگی ظاهرتان را افزایش دهند و در عین حال ظرافت و آراستگی آن را نیز حفظ کنند. نکتۀ کلیدی در استفاده از جواهرات مینیمال این است که جواهرات خطوط ساده و ظریف داشته باشند و ظاهر کلی شما را هم ساده جلوه بدهند. جواهراتی با خطوط ساده را انتخاب کنید و به میزان کم آنها را استفاده کنید. از به‌کاربردن آن‌ها در کنار هم نترسید. جلوه های مختلف ایجاد کنید.

انتخاب جواهرات مینیمال

1.جواهرات ساده را انتخاب کنید. هنگام انتخاب جواهرات مینیمال، وسواس به‌خرج ندهید. نکته کلیدی این است که جواهراتی را انتخاب کنیدکه در عین مینیمال بودن قدرت دیده شدن هم داشته باشند مثلا سنگی تکی که به صورت ساده در جای نگین آویز گردنبند نشانده شده یا به جای نگین انگشتر نشسته. یک مروارید تک بروی حلقۀ نقره ای باریک هم از این دست است.
2.از قطعاتی که شکل هندسی شاخصی دارند استفاده کنید. اگر جواهر یا سنگ های کوچک با استایل شما همخوانی ندارند از قطعات هندسی استفاده کنید. این قطعات از خطوط ساده و شکل های جالب توجه ساخته می شوند. این قطعات بدون این که جزئیات زیادی داشته باشند یا خودشان را به رخ بکشند چشگمیر هستند. برای امتحان کردن این موضوع می توانید دست بندی هندسی شکل را با هر بلیز یا پیراهن آستین کوتاهی استفاده کنید.
قطعات هندسی شکل اغلب باریک ساخته می شوند. مثلا ممکن است النگویی به شکل مربع توخالی یا مثلث توخالی باشد.
3. ازاشکال مهره دار استفاده کنید. بیشتر جواهرات مینیمال به شکل فلزات یا زنجیرهایی هستند که یک نگین کوچک دارند. اما اشکال مهره دار هم می توانند ظاهر مینیمال پیدا کنند. راه حل این است که از مهره های کوچک استفاده کنید. مثلا اگر فقط در مرکز یک زنجیر از مهره ها استفاده کنید باعث می شود تعداد جواهراتی که استفاده می کنید کمتر به چشم بیاید.
4.دست بندهای ظریف را انتخاب کنید. یک دست بند زنجیری که یک قطعۀ کوچک دارد نمونه ای عالی از جواهرات مینیمال است. برای مثال دست بندهای پلاک دار نمونه ای کلاسیک است که با حک کردن بروی آن می توان آن را شخصی سازی کرد. استفاده این دست بند به همراه لباس های ساده باعث افزودن زرق و برق و ظرافت می شود.
5.گوشواره های ساده را انتخاب کنید. گوشواره های سوزنی ساده که اندکی درخشندگی دارند نمونه ای عالی از جواهرات مینیمال هستند. مثلا گوشواره های سوزنی طلا که الماسی کوچک در میان آنها قرار دارد درخشنده اما مینیمال هستند. همچنین می توانید اشکالی مانند گل ها و پاپیون های کوچک را انتخاب کنید. یک جفت گوشوارۀ حلقه ای نیز انتخاب خوبی است.

استفاده از طلا مینیمال

طلا مینیمال

طلا مینیمال

طلا و جواهرات را محدود استفاده کنید. اگر میخواهید به شیوۀ مینیمال از  طلا و جواهرات استفاده کنید باید فقط از یک یا دو قطعه جواهر مثل گردنبند، دستبند یا گوشواره استفاده کنید. اگر می خواهید از گوشواره و گردنبند باهم استفاده کنید از گوشواره های خیلی مینیمال مثل گوشواره های سوزنی ساده استفاده کنید.
2.خطوط را جدا کنید. برای این که ظاهرتان را ساده نگه دارید باید از خط های ساده استفاده کنید. یعنی خطوطی که در ظاهرتان وجود دارند نباید متقاطع باشند. پوست شما پس زمینه یا فضای نگاتیوی است که قطعات جواهر روی آن خود را نشان می دهند. نگذارید گردنبندتان از خط یقه تان عبور کند یا دستبندتان با سرآستینتان تلاقی کند.
3.گوشواره هایتان را نمایان کنید. اگر فقط از گوشواره استفاده می کنید باید دیگران آن را ببینند. اگر موهایتان روی گوشواره ها قرار می گیرند حداقل موهای یک طرف را پشت گوشتان بزنید یا با یک کلیپس آنها را عقب بزنید. آن وقت دیگران می توانند آن را ببینند.

به کار بردن تکنیک های مختلف


1.گردنبند لاریات را برعکس بیندازید. لاریات گردنبندی بلند است که زنجیری تکی از میان آن آویزان است و معمولا آویزی به انتهای آن زنجیر وصل است. لاریات را می توانید با هر بلیزی بیندازید اما شیوۀ دیگر این است که آن را بچرخانید تا آویز در پشت شما قرار بگیرد. این تکنیک برای لباس هایی که پشتشان تا پایین باز است بسیار مناسب است.
2.چند تکه جواهر را با هم بیندازید. اگرچه لازمۀ مینیمال بودن این است که سادگی و خطوط ساده را حفظ کنید اما به کار بردن چند تکه جواهر هم می تواند جالب باشد. مثلا می توانید یک چوکر(خفت بند) کوچک را به همراه یک گردنبند زنجیری بیندازید یا چند انگشتر و دستبند را با هم استفاده کنید. فقط حواستان باشد که این تکه ها قرار است به همراه هم یک تکۀ بزرگ را بسازند پس خودتان را در گردنبند، دستبند و گوشواره های بزرگ غرق نکنید.
3.از متریال هایی که جنس های مختلف دارند استفاده کنید. استفاده از متریال های مختلف باعث ایجاد بافت های متفاوت می شود و ظاهر شما را جالب می کند.

مثلا می توانید یک چوکر(خفت بند) از جنس چرم را به همراه یک گردنبند طلای ساده بیندازید.
4.از آویزهای کوچک استفاده کنید. شاید فکر کنید استفاده از این آویزها با مینیمال بودن در تضاد است و اگر منظورتان دستبندهایی است که چندین آویز کوچک دارند حق با شماست. اما استفاده از یک یا دو آویز کوچک برای یک گردنبند ساده باعث افزودن ارزش آن می شود بدون این که حجم آن را زیاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *